برجام یک قدم به جلو است/ مملکت متعلق به همه است، نمی‌شود یه عده برتر باشند

نماینده مردم تبریز در مجلس در واکنش به این مطلب که برجام تاثیری در زندگی مردم و بهبود وضعیت اقتصادی ندارد، گفت: این حرف‌ها از جنس همان حرف هایی است که در گذشته هم می زدند بالاخره برجام یک قدم به جلو است. خبرها اینطرف آنطرف می شود دلار چند هزار تومان اینطرف و آنطرف می شود در حالیکه هنوز خبر است و هیچ اتفاقی نیز نیفتاده است.

به گزارش ارک خبر،مسعود پزشکیان گفت: اگر ما رابطه مان را با دنیا اصلاح کنیم طبیعتا خرید و فروش و عرضه و تقاضا خیلی راحت تر شکل می گیرد تا الان که راه ها را بسته اند. ما می خواهیم یک جنس ساده وارد کشور کنیم باید ده بار دور بزنیم این ده بار دور زدن یعنی اینکه باید به ده دلال پول بدهیم در صورتی که اگر مستقیم کار کنیم مستقیم نتیجه می گیریم.
وی ادامه داد: قطعا با وجود برجام اوضاع خیلی فرق می کند اگر فرق نمی کند خوب برجام را پاره کنند و سفره مردم را رنگین کنند چرا نمی کنند. هر مقدار ما نوع گفت وگویمان را با دنیا اصلاح کنیم قطعا بهتر به نتیجه می رسیم. منظور از گفت وگو این نیست که ما سرمان را خم کنیم. به هر حال آنها حق و حقوقی دارند ما هم حق و حقوقی داریم بنشینیم باهم معامله کنیم. اینکه بگویم آنها هیچ چیز از ما نگیرند ولی ما از آنها بخواهیم همه چیز را بدهند درست نیست و چنین معامله ای در دنیا وجود ندارد.
وی تاکید کرد: گفت وگو کار خوبی است و ما هم از اول می گفتیم باید انجام شود ولی اینها می گفتند باید پاره کنیم و یا در مجلس آنرا به آتش کشیدند. همین آدم‌های که می خواستند پاره کنند الان می خواهند گفت وگو کنند و اتفاقا این کار خوبی است چراکه راهی جز گفت وگو نداریم.
پزشکیان با تاکید بر اصلاح برخی امور در کشور گفت: ما باید در داخل کشور مشارکت حداکثری ایجاد کنیم اختیار را دست یک گروه، جناح و دسته ندهیم. مملکت و توانمندی دست یک گروه نیست. رسول خدا هم وقتی مکه را فتح کرد گفت همه انسان‌ها باهم برابر هستند سیاه بر سفید برتری ندارد عرب بر عجم برتری ندارد. در حال حاضر نیز در اینجا نباید اینگونه باشد که یک گروه برتر باشند؛ باید این مسائل حل شود.
پزشکیان افزود: مملکت متعلق به همه است باید اجازه داد همه برای مملکت شان کار کنند تقوا هم یعنی اینکه آنهایی که در هر جایی هستند بی خطا عمل کنند کسی که اقتصاد کار می کند باید اقتصاددان باشد نه اینکه یک فرد غیراقتصادی را مسئول کار اقتصادی کنیم. نمی شود که مردم از بیکاری و گرسنگی بمیرند و بعد بگویند ما داریم زحمت می کشیم.
وی خاطر نشان کرد: می گفتند مدیریت بد است آن مدیرانی که می گفتید می توانند خوب کار کنند کجا هستند؟ این مدیران کجا دوره دیده اند چه سابقه ای دارند، یک عده آدم های صفر کیلومتر را آورده اند یک عده آدم باتجربه را برداشته اند می گویند آنها خائن بودند و آنها را برداشتیم و خادم آورده ایم خادمی که علم و‌ تجربه ندارد و در این مدت حتی نتوانسته است جایی را درست کند چطوری می خواهد مملکت را درست کند.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا