جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۶ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۶۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۰۳ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

به گزارش ارک خبر،

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۳ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.
روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۶,۰۹۱,۱۲۰۱,۰۶۹,۴۹۹
۲هند۴۴,۴۱۹,۶۷۱۵۲۷,۷۹۹
۳فرانسه۳۴,۴۸۲,۶۰۳۱۵۳,۹۶۷
۴برزیل۳۴,۳۹۷,۲۰۵۶۸۳,۷۱۸
۵آلمان۳۲,۰۹۵,۸۵۴۱۴۷,۲۲۳
۶انگلیس۲۳,۴۹۲,۸۷۵۱۸۷,۷۶۱
۷کره جنوبی۲۳,۱۴۲,۴۷۹۲۶,۶۸۹
۸ایتالیا۲۱,۸۱۴,۸۵۶۱۷۵,۴۰۷
۹روسیه۱۹,۴۴۵,۵۸۱۳۸۴,۱۶۰
۱۰ژاپن۱۸,۶۳۲,۴۲۲۳۹,۲۵۳
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۲۵ هزار و ۶۲۸ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۷۷۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا