افتتاح محل پد هلیکوپتر پایانه مسافربری مرکزی تبریز

مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز گفت: پد بالگرد اورژانس هوایی پایانه مسافربری مرکزی هفته آینده با حضور مسئولان به بهره برداری خواهد رسید. همچنین وی ادامه داد: رفع معضل ترافیک برای ارائه خدمات بهینه به مسافران و تکریم آنها ضروری است.

به گزارش ارک خبر،احمد زارعی در بازدید از محل احداث پد هلیکوپتر سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز، گفت: طی جلسات انجام یافته با مدیریت بحران استان، پس از بررسی کارشناسی و انتخاب محل پد در کوتاه ترین زمان ممکن کارهای اجرایی آن به اتمام رسیده و به زودی شاهد افتتاح و بهره برداری خواهیم بود.
وی با بیان اینکه باید به بسترسازی و توسعه ناوگان امداد هوایی به دلیل تأثیر بسزای آن در امدادرسانی سریع به هموطنان در حوادث و سوانح، توجه ویژه‌ای شود، افزود: امیدواریم به زودی با همکاری مسئولان امر، هر روز باعث پیشرفت و افزایش ناوگان و تجهیزات و زیرساخت‌های امدادرسانی همچون پد بالگرد باشیم.
مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز، با اشاره به استانداردهای پد طراحی شده، اضافه کرد: به کمک این پد، بر اساس برنامه مشخصی بالگرد اورژانس هوایی می‌تواند فرود آسان و ایمن داشته باشد که این امر نقش موثری در تسریع خدمت رسانی به بیماران و آسیب دیدگان در مواقع بحران خواهد داشت.
پایانه مسافربری شهرداری تبریز، از این پس دارای یک پد اصلی هلیکوپتر برای فرود بالگرد در مواقع بحران خواهد بود.
احمد زارعی گفت: پس از گذر از پیک کرونا، شاهد افزایش مسافرت شهروندان از پایانه های مرکزی و شمالغرب هستیم که یک اتفاق خوبی است.
وی ادامه داد: با توجه به تقارن تعطیلات آخر تابستان با اربعین حسینی، سازمان آمادگی لازم برای بدرقه زائران حسینی از پایانه مرکزی و ارائه خدمات بهینه برای مسافران دارد.
مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری تبریز تصریح کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی با همکاری پایگاه مقاومت بسیج و فرهنگی سازمان برای زائران اباعبدالله الحسین (ع) در پایانه مرکزی پیش‌بینی شده و به میمنت قدوم این عزیزان، مسیر ویژه برای تردد مسافران با سواری شخصی از طرف ورودی امامیه به محل دفاتر فروش بلیط اختصاص دادیم که در این هفته افتتاح خواهد شد.
زارعی اظهار کرد: افتتاح این خط ویژه، منجر به کاهش ترافیک میدان مسافر، تامین امنیت شهروندان و ساماندهی خودروهای شخصی و تردد آنها تا داخل سکوها خواهد شد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا