افزایش ابر و بارش باران در برخی استان‌ها تا روز دوشنبه آینده

کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در شمال و شمال غرب خبرداد و گفت: از امروز تا روز دوشنبه هفته آینده برای برخی مناطق کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ارک خبر،امین حسین نقشینه در مورد آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز برای شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، مناطقی از گلستان، ارتفاعات البرز، افزایش ابر و بارش باران، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.
وی افزود: همچنین در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر و رگبار پراکنده باران رخ خواهد داد.
کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا (پنجشنبه) در سواحل شمالی، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر، بارش باران، وزش باد همراه را خواهیم داشت؛ همچنین در ارتفاعات زاگرس مرکزی و در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب استان اصفهان، در ساعات بعدازظهر، افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
نقشینه گفت: روز جمعه بارش‌ها در مناطق سواحلی شمال کشور تداوم دارد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد و غرب و جنوب فارس نیز رگبار پراکنده رخ می‌دهد.
وی اضافه کرد: روز شنبه هفته آینده با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر، در سواحل این دریا بارش‌ها تشدید خواهد شد و گسترش آن به مناطقی از خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی کشیده می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بعدازظهر روز یکشنبه آینده از شدت بارش‌ها در مناطق فوق کاسته خواهد شد و روز دوشنبه فقط برای ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران پیش‌بینی شده است.
نقشینه بیان کرد: در سه روز آینده در استان‌های مرزی واقع در غرب، جنوب غرب و همچنین بوشهر و جنوب و فارس گردوغبار سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
وی گفت: از روز جمعه وزش باد در نوار شرقی کشورمان تشدید می‌شود که در منطقه زابل خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.
کارشناس سازمان هواشناسی امروز و روز شنبه آینده دریای خزر را مواج و متلاطم اعلام کرد.
نقشینه برای تهران طی سه روز آینده آسمانی صاف پیش‌بینی کرد و گفت: در پایتخت در بعضی ساعات وزش باد رخ خواهد و بیشینه دما در پایتخت امروز به ۳۴ و کمینه دما به ۲۲ درجه بالای صفر خواهد رسید.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا