حکمرانی ریال باید در توافقنامه‌ها دنبال می‌شود/ بزودی گزارش کاملی از ابربدهکاران بانکی منتشر می‌کنیم

معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: باید مبادلات مالی خود را به سمت ارزهای ملی ببریم. با این توافقات ارزش پول کشورها تقویت میشود. سیاست ما هم تقویت ریال است و با این توافقات این آلارم را به دنیا می‌دهیم هر کسی که بخواهد با ما کار کند باید با پول ایران تبادلات انجام شود و در این شرایط تقاضا برای ریال افزایش می‌یابد و ارزش پول ایران حفظ و تقویت خواهد شد و حکمرانی ریال باید در این توافقنامه‌ها دنبال و محقق می‌شود.

به گزارش ارک خبر،عباس حسینی در مراسم رونمایی و تشریح الگوی مدیریت بهره‌وری بانک با بیان اینکه وظیفه مادر حوزه شبکه بانکی خدمت به مردم است، اظهار داشت: خدمت به مردمی که منتظر ظهور امام زمان هستند ارزش متعالی‌تر پیدا می‌کند و ما به فرصتی دست پیدا کردیم که به این مردم خدمات ارایه دهیم و فرصتی طلایی برای برداشت ثواب برای ما مدیران بانکی است.
وی با تاکید بر اینکه نتیجه بهره‌وری نبایدفقط صرفه ‌جویی باشد، ادامه داد: اگر نتیجه بهره‌وری رضایت‌مندی مردم نباشد، ما را از خدا دور می‌کند و این بهره‌وری فایده ای ندارد.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به توجه قانون به بهره‌وری گفت: بهره‌وری سهم ۳۵ درصدی از رشد اقتصادی تعیین شده در برنامه ششم توسعه دارد و از ۸ درصد نرخ رشد اقتصادی، ۲٫۶ درصد به بهره‌وری مربوط می‌شود و تحقق این هدف نیاز به برنامه‌ریزی دارد. اگر بخواهیم به رشد اقتصادی برسیم باید به مقوله بهره‌وری توجه داشته باشیم.
حسینی ادامه داد: علی رغم واگذاری‌های شرکت‌های دولتی هنوز هم با تعدد شرکت‌های دولتی مواجه هستیم و ۶۶ درصد بودجه دولت را تشکیل می‌شوند.
معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد با اشاره به بانک محور بودن اقتصاد کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه اقتصاد کشور بانک محور بوده اگر شبکه بانکی به خوبی عمل کند، در شرایطی که بازار سرمایه و صندوق‌های بازنشستگی با مشکل مواجه هستند می‌تواند در قالب حکمرانی این بخش نتیجه موثری داشته باشد.
وی با بیان اینکه شبکه بانکی در شرایطی این ماموریت‌ انجام این مسئولیت‌های سنگین را دارد که با شدید‌ترین تحریم‌ها مواجه است، افزود: اصلاح ساختار با سه رکن نیروی انسانی، تامین مالی و تکنولوژی دنبال می‌کنیم اما این اقدامات در نظام دولتی بسیار سخت است و در حالی که در جنگ سایبری شدید قرار داریم برای تامین تجهیزات بانکی با شدیدترین تحریم‌ها مواجه‌ایم.
حسینی گفت: در این شرایط مدیران دولتی مظلوم واقع‌شده‌اند چراکه در کنار حجم قابل توجهی از محدودیت‌های قانونی باید با سیاست‌گذاری‌ها، فعال باشند و کار را در بیاورند. شرکت‌های دولتی با دوگانگی‌هایی مواجهند، در حالی که باید سودده باشند همچنان باید وظایف حکمرانی قانونی را انجام دهند.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه در این شرایط بهره‌وری می‌تواند حوض بزرگی برای برداشت ثواب باشد تاکید کرد: منتظر نمی‌مانیم سازمان بهره‌وری برای شبکه بانکی چگونگی بهره‌ور شدن را تعریف کند و خود شبکه بانکی نسبت به بهره‌وری اقدام می‌‌کند.
وی درباره آخرین مطالبات وصول شده از ابربدهکاران بانکی گفت: با پایان شهریورماه اطلاعات عملکرد ۶ ماهه از تمام بانک‌ها جمع‌آوری خواهد شد و گزارش جامع و کاملی را درباره میزان بدهی‌های وصول شده اطلاع رسانی می‌کنیم.
حسینی درباره عضویت ایران در پیمان شانگهای ادامه داد: یکی از اقدامات  دولت عضویت در پیمان شانگهای بوده که دولت‌های مختلف به دنبال تحقق این اقدام بودند. با این اقدام دسترسی به بازار هدف گسترده و تسهیل می‌شود و تجار ایرانی به بازار ۳٫۵ میلیارد نفری دسترسی آسان پیدا می‌کنند و درنهایت منجر به افزایش تولید داخلی، صادرات، درآمدزایی کشور و … می‌‌شود. همچنین به تلطیف روابط کشورهای عضو پیمان کمک می‌کند و با همین روابط می‌توان چندگانگی و چند قطبی در جهان را تسهیل کرد.
حسینی افزود: عضویت ایران در پیمان شانگهای در سطح تجاری مورد استقبال شدید تجار و بازرگانان قرار می‌گیرد واتاق بازرگانی گزارش‌هایی ارایه داده که حاکی ازآن است که گروه‌های مختلفی از کشورهای عضو پیمان شانگهای در حال برنامه ریزی در ایران هستند و گستره این فعالیت‌ها می‌تواند منشا اثر باشد و در جابه‌جایی پول و منابع تامین مالی می‌تواند موثر باشد.
معاون امور بانکی و بیمه وزرارت اقتصاد درباره راه‌اندازی شبکه پرداخت روبل – ریال بین ایران و روسیه اظهار داشت: باید مبادلات مالی خود را به سمت ارزهای ملی ببریم. با این توافقات ارزش پول کشورها تقویت میشود. سیاست ما هم تقویت ریال است و با این توافقات این آلارم را به دنیا می‌دهیم هر کسی که بخواهد با ما کار کند باید با پول ایران تبادلات انجام شود و در این شرایط تقاضا برای ریال افزایش می‌یابد و ارزش پول ایران حفظ و تقویت خواهد شد و حکمرانی ریال باید این توافقنامه‌ها دنبال و محقق می‌شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا