۲ هزار معلم تربیت بدنی به کادر معلمان اضافه می‌شوند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در شروع سال تحصیلی جدید دو هزار معلم تربیت بدنی به کادر معلمان اضافه می‌شوند و سعی کردیم از طریق دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ همچنین جذب قهرمانان ورزشی، کمبود معلمان ورزش و تربیت بدنی را جبران کنیم.

به گزارش ارک خبر،صادق ستاری ‌فرد با حضور در گفت و گویی با موضوع ارائه برنامه‌های معاونت تربیت ‌بدنی و سلامت برای زنگ ورزش مدارس در سال تحصیلی جدید ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به دانش‌آموزان، اولیا و خانواده‌ها اظهار کرد: بعد از سه سال وقفه در آموزش‌های حضوری به دلیل پاندومی کرونا، این آموزش‌ها از سر گرفته شد، بنابراین نیاز بود با توجه به موج کم تحرکی در جامعه، به ویژه در بین دانش‌آموزان، برای اجرای برنامه‌های تربیت بدنی و ایجاد فضایی پرنشاط برنامه ریزی شود.

وی ادامه داد: در این راستا هزار مجموعه ورزشی تحت عنوان طرح شهید خرازی به صورت رایگان در روزهای پنجشنبه و جمعه در اختیار مادران و دختران و پدران و پسران قرار گرفت.

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: در کنار این طرح، طرح شهید سلیمانی را با هدف ایجاد دو هزارو یکصد فضای ورزشی اجرا کردیم؛ در این طرح حدود هزار فضا در ۶ ماه گذشته ایجاد شد ۵ هزار فضای ورزشی داشتیم که در ۶ ماه گذشته با همت همکارانم در معاونت تربیت بدنی و سلامت استان‌های سراسر کشور هزار فضا به بهره برداری گرفته است و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

ستاری فرد افزود: هدف گذاری ما بهره برداری هزار مجموعه بود که تاکنون ۹۳۳ مجموعه ورزشی آزاد سازی شده است و با هدف مشارکت مردم در فعالیت‌های ورزشی و تحقق سیاست دولتی یعنی مردمی بودن فعالیت‌ها، این امر شکل گرفت. هر هفته ۳۸ هزار مادر و دختر و بیش از ۳۳ هزار پدر و پسر از مجموعه‌های ورزشی به صورت رایگان استفاده کردند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: انتظار داریم که با شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس استقبال از این طرح بیشتر شود.

وی اضافه کرد: در طرح شهید سلیمانی تاکنون هزار فضای ورزشی درون مدرسه ای ایجاد شده است که تا هفته تربیت بدنی و در اواخر مهرماه یک هزارو ۵۰۰ فضا به بهره برداری می‌رسد.

وی اظهارکرد: در شروع سال تحصیلی جدید دو هزار معلم تربیت بدنی به کادر معلمان ما اضافه می‌شوند ما سعی کردیم از طریق دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ همچنین جذب قهرمانان ورزشی، کمبود معلمان ورزش و تربیت بدنی را جبران کنیم.

ستاری فرد تصریح کرد: توجه به توسعه ورزش در دوره ابتدایی در مدارس پسرانه در دستور کار قرار دارد؛ در این راستا طرح شهید طوقانی اجرای ورزش زورخانه ای و باستانی در صبحگاه مدارس را دنبال می‌کنیم همچنین آموزش ورزش شنا در دوره سوم ابتدایی و آموزش ورزش طناب زنی در دوره چهارم ابتدایی نیز دنبال می‌شود.

وی عنوان کرد: با حمایت وزیر آموزش و پرورش و همراهی سازمان برنامه و بودجه یکصد میلیارد تومان برای تامین تجهیزات ورزشی پیش بینی شده است و به زودی در اختیار مدارس قرار می‌گیرد تا مدارس مهرماه از اقلام ورزشی مورد نیاز استفاده کنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا