۱۳۳۵ چادر امدادی و ۴۶۵ بسته غذایی میان زلزله‌زدگان خوی توزیع شد

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر از توزیع یک هزارو 335 دستگاه چادر امدادی میان حادثه‌دیدگان در زمین‌لرزه روز گذشته در شهرستان خوی خبر داد.

به گزارش ارک خبر،مهدی ولی پور در تشریح خدمات این جمعیت به حادثه‌دیدگان در زمین لرزه ۵.۴ ریشتری خوی گفت: تا ساعت ٩ صبح امروز( ١۴ مهرماه)  یک هزارو ۳۳۵ دستگاه چادر امدادی، ٧٨۶ تخته موکت، دو هزار تخته پتو و ۴۶۵ بسته غذایی میان حادثه دیدگان توزیع شده است.

وی همچنین به مهمترین اقدامات انجام شده پس از دریافت گزارش وقوع زلزله در خوی هم اشاره کرد و افزود: فعال‌سازی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات آذربایجان غربی و سازمان امداد و نجات، ایجاد یک اردوگاه اسکان اضطراری در خوی و ارسال دو هزار دستگاه چادر مسافرتی از آذربایجان شرقی به ستاد فرماندهی عملیات در خوی از مهمترین اقدامات انجام شده تا ساعت ۹ صبح امروز بوده است.

رئیس سازمان امدادونجات هلال‌احمر در ادامه با بیان اینکه ١١ تیم عملیاتی و تخصصی از آذربایجان شرقی برای کمک به اسکان اضطراری و توزیع اقلام امدادی میان زلزله‌زدگان به خوی اعزام شده اند، تاکید کرد: ۴۴ تیم عملیاتی شامل ٢٢٣ نفر در مناطق متاثر از زلزله حضور دارند و در حال امدادرسانی به حادثه‌دیدگان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر بامداد روز گذشته ( ۱۳ مهرماه) زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵.۴ ریشتر عمق ۱۰ کیلومتری زمین در خوی را لرزاند. بر اثر این زمین لرزه که ۴۲ پس لرزه تاکنون داشته است، دو استان و هشت شهرستان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی تحت تاثیر قرار گرفتند. بخش دیزج‌دیز در شهرستان خوی کانون این زلزله بوده و تاکنون آسیب‌های جزیی تا تخریب کلی در ۵٣ روستا در شهرستان‌های خوی، سلماس و چایپاره گزارش شده است همچنین تعداد مصدومان این زمین‌لرزه تاکنون ١١٢٧ نفر (یک نفر ناشی از ریزش آوار و ١١٢۶ نفر ناشی از ترس و فرار) گزارش شده است.

دکمه بازگشت به بالا