برای بستن پرونده مسکن مهر ٢٣ هزار میلیارد تومان می‌خواهیم/ ۴٠ هزار واحد مهر در پردیس باقیست

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای بستن پرونده مسکن مهر و اتمام این پروژه در شهرهای جدید به ٢٣ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

به گزارش ارک خبر،علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در گفت وگو درباره آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر باقی مانده اظهار داشت: در شهرهای جدید پروژه‌های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن عقب‌ ماندگی قابل توجهی داشتند به طوریکه که در برخی از پروژه‌های ملی مسکن شاهد پیشرفت فیزیکی کمتر از ١٠ درصد بودیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این، پروژه مسکن مهر با مشکلاتی در حوزه زیرساخت‌ها و تاسیسات مواجه بودند که باید این مشکلات زیرساختی رفع می‌شدند و امکان تحویل واحد با مشکلات زیرساختی و تاسیساتی وجود نداشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز با مدیریت تامین منابع در شهرهای جدید به دنبال کسری اعتبارات از محل تهاتر هستیم، گفت: برای بستن پرونده مسکن مهر و اتمام این پروژه در شهرهای جدید به ٢٣ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: در دولت سیزدهم طرح اقدام ملی به پروژه نهضت ملی مسکن متصل شد و در پروژه نهضت ملی مسکن در کنار بحث ساخت مسکن، به دنبال این هستیم که در زمان تحویل واحد، احداث و تحویل زیرساخت‌ها و رسانه‌های خدماتی را در دستور کار داشته باشیم تا متقاضیان هم از زیست شخصی و هم زیست اجتماعی با کیفیت خوبی برخوردار باشند.

جعفری درباره میزان مسکن مهر باقیمانده در شهرهای جدید اظهار داشت: ۶٠ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید باقی مانده بود که در طول یکسال گذشته ١٠ هزار واحد آن را تحویل دادیم و ۵٠ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده اما موضوع مهم این است که برخی از واحد‌های تحویل شده با نواقصی مواجه‌اند که باید این نواقص را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه از ۵٠ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده ۴٠ هزار واحد مربوط به شهر جدید پردیس بوده‌ است، گفت: تلاش بر این است که تا پایان سال ٢٠ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده از پردیس را تا پایان سال تحویل دهیم و از این رو به اعتبارات از محل صندوق ملی مسکن نیازمندیم .

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: البته ساخت حدود ٣ هزار مسکن مهر در پردیس در سال ٩٨ آغاز شده که این تعداد واحد از عقب ماندگی قابل توجهی مواجه هستند.

جعفری درباره اجرای گام دوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید گفت: گام اول را با ساخت ١٠٠ هزار واحد مسکونی آغاز کرده‌ایم که در بحث آماده‌سازی زمین به پیشرفت بیش از ۶۰ درصد و در بخش ساخت مسکن هم در گام اول به پیشرفت فیزیکی بیش از  ۱۰ درصد رسیده‌ایم و روز چهارشنبه ١١ آبان ماه هم علمیات اجرایی ١٠٠ هزار واحد در قالب گام دوم را آغاز کردیم. باید توجه داشت که پروژه نهضت ملی مسکن پروژه متقاضی محور است و براساس شرایط متقاضی و اینکه چه تعداد به مرحله افتتاح حساب برای دریافت تسهیلات رسیده‌اند، واحدها به مرحله اجرا می‌رسند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا