چراغ امنیت ایران همیشه پرفروغ باد/ هنرمندان برای آرتین به میدان آمدند

هنرمندان هنرهای تجسمی آذربایجان شرقی، با برگزاری شانزدهمین سوگواره "بغض بوم" و با شعار چراغ امنیت ایران در رشته های نقاشی، خوشنویسی، گرافیک و پوستر به هنرنمایی پرداخته و با خلق اثر، حادثه ت‌روری‌ستی شیراز و حمله به حرم مطهر شاهچراغ و ش‌ه‌ادت جمعی از هموطنان را محکوم کردند.

به گزارش ارک خبر،از صبح روز پنجشنبه ۱۲ آبان ماه هنرمندان هنرهای تجسمی در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، گرافیک و طراحی پوستر در شانزدهمین سوگواره “بغض بوم” با خلق آثاری ارزشمند، زوایای پنهان حادثه تروریستی مسجد شاهچراغ را به تصویر کشیدند.

این هنرمندان با تبیین و ترویج هنر ان‌ق‌ل‌اب‌ی به تولید آثار هنری با مفاهیم ان‌ق‌ل‌اب‌ی و تبیین مظلومیت ش‌ه‌دای این حادثه تروریستی بر روی بوم نقاشی و صفحات خوشنویسی اقدام کردند.

در این مراسم که با استقبال و بازدید همشهریان و مسئولین شهری همراه بود، هنرمندان با هنرنمایی خود در قالب سوگواره معنوی – هنری، تلاش های خباثت آمیز دشمن برای نفوذ به ایران اسلامی و نا امن کردن آن را مذموم شمردند.

رئیس شورای شهر کلانشهر تبریز در بازدید از این سوگواره، ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی شیراز گفت: این اقدام هنرمندان و حوزه هنری ان‌ق‌ل‌ا‌ب اسلامی آذربایجان شرقی جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: از دست اندرکاران این مداسم دعوت می‌کنیم تا آثار خلق شده در این سوگواره را در جلسه آتی شورای شهر در صحن شورا به نمایش بگذارند.

گفتنی است، سوگواره هنرهای تجسمی «بغض بوم» برای نشان دادن مظلومیت شهدای حرم شاهچراغ و محکوم کردن این حادثه تروریستی با حضور هنرمندان تجسمی در رشته‌های نقاشی،‌ خوشنویسی، گرافیک و پوستر، و جمعی از پیشکسوتان عرصه تجسمی، دوازدهم آبان سال جاری در محل گالری مهر و ماه حوزه‌ هنری از ساعت ۱۰ الی ۱۸ برگزار شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا