ایثارگران واجد شرایط دریافت خودرو به وزارت صمت معرفی شدند

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ایثارگران واجد شرایط دریافت خودرو به وزارت صمت معرفی شدند، گفت: ۱۰ هزار دستگاه خودرو براساس قانون بودجه سالجاری از طریق شرکت‌های خودروساز به ایثارگران واجد شرایط واگذار می‌شود.

به گزارش ارک خبر،میثم اروز بیان کرد: براساس قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است از طریق شرکت‌های ایران خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود ۱۰ هزار خودرو به همسر، فرزندان و والدین معظم شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر دارای محدودیت جسمی حرکتی و جانبازان ۵۰ درصد و بیشتر با معرفی بنیاد شهید به شرطی که فاقد خودرو بوده و تاکنون هم با معرفی این سازمان خودرو دریافت نکرده باشند،بفروشد.

وی افزود: خودروها با تقسیط ۵ ساله و کارمزد ۴ درصد از محل تسهیلات قرض‌الحسنه به ایثارگران واگذار می‌شود البته جانبازان ۷۰ درصد مشمول شرایط این بند نیستند.

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه ادامه داد: آیین‌نامه اجرایی تبصره (۱۶) ماده واحده قانون بودجه سالجاری ۲۹ تیرماه امسال به تصویب هیئت وزیران رسید که در ماده (۱۴) آن سقف فردی تسهیلات موضوع جز (۱) بند (ج) قانون، دو میلیارد و پانصد میلیون ریال تعیین شده و دوره بازپرداخت تسهیلات این ماده ۵ سال است و بانک‌های عامل و سهم هر بانک نیز مشخص شده است.

میثم اروز تأکید کرد: براساس قانون بودجه سال ۱۴۰ بنیاد شهید و امور ایثارگران فقط مکلف است مشمولان خودرو به سازمان صمت معرفی کند و مابقی تکالیف قانونی نظیر هماهنگی با بانک‌های عامل، مشخص شدن نوع خودرو و انعقاد قرارداد با شرکت‌های خودروساز بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با عنایت به اینکه قانون‌گذار هیچ‌گونه تکلیفی برای اولویت‌بندی لحاظ نکرده بنیاد شهید فایل اسامی تمامی واجدان شرایط شامل حدود ۲۵۰ هزار ایثارگر مشمول را به وزارت صمت ارسال کرده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا