تولید بیش از ۱۴۹ هزار تن تایر تا پایان مهرماه/ رشد ۳ درصدی تولید

شرکت‌ها و کارخانجات تایرسازی کشورمان از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۱۴۹ هزار و ۷۱۲ تن انواع تایر خودروهای سواری، وانتی، باری و اتوبوسی، کشاورزی، راه‌سازی و صنعتی تولید کردند.

به گزارش ارک خبر،این آمار مشتمل بر ۱۴ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۳۷۰ حلقه تایر است. تولیدات هفت ماهه تایرسازان هرچند از نظر وزنی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بدون تغییر بوده است، اما از نظر تعداد حلقه رشد سه درصدی نشان می‌دهد.

در این مدت ۹۳ هزار و ۶۵۰ تن تایر بایاس و رادیال خودروی سواری در کشور تولید شد که حاکی از رشد ۹ درصدی است. تایر سواری بیشترین میزان تولید تایرسازان را با ۶۲.۵ درصد به خود اختصاص داده است.

در هفت ماهه امسال همچنین ۱۴ هزار و ۱۳۸ تن تایر وانتی در کشور تولید شد که در هم‌سنجی با پارسال افت ۱۰ درصدی داشته است.

تا پایان مهرماه همچنین ۲۸ هزار و ۸۶۷ تن تایر باری و اتوبوسی (افت ۱۱ درصدی)، ۱۰ هزار و ۷۰۶ تن تایر کشاورزی (کاهش ۱۴ درصدی) و ۲ هزار و ۳۵۰ تن تایر خودروهای راه‌سازی و صنعتی (افت ۱۸ درصدی) در کشور تولید شد.

در این مدت ۱۰ هزار و ۲۵۱ تن تایر دوچرخه و موتور و پنج‌هزار و ۶۶۳ تن تیوب نیز در کشور تولید شد.

پیشتر دبیر انجمن صنعت تایر ایران با اعلام بدون تغییر ماندن قیمت انواع تایر در بازار، خواستار لغو قیمت‌گذاری دستوری این کالا یا عرضه آن در بورس شد.

«مصطفی تنها» با بیان اینکه مهمترین چالش این صنعت قمیت‌گذاری دستوری است، گفت: اکنون تایرهای باری، کامیونی و سواری رادیال مشمول قیت‌گذاری دستوری هستند و شرکت‌های تولیدکننده این تایرها وضعیت خوبی ندارند.

انتهای پیام/

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا