افزایش قیمت لوازم خانگی بدون طی فرآیند قانونی، تخلف است

سازمان حمایت اعلام کرد: هرگونه اعمال قیمت لوازم خانگی بدون طی فرآیند قانونی مورد پذیرش نبوده و در صورت شکایت با واحد تولیدی متخلف برخورد می‌شود.

به گزارش ارک خبر،سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر افزایش قیمت برخی از اقلام لوازم خانگی از سوی تعدادی از واحد‌های تولیدی، موضوع در دستور کار سازمان حمایت قرار گرفت.

متعاقب بررسی‌های میدانی به‌عمل آمده، اقدامات ارشادی از طرق مختلف شامل برگزاری جلسات و انجام مکاتبات لازم مبنی بر عدم وجاهت هرگونه افزایش قیمت بدون طی فرآیند‌های قانونی انجام گرفت.

ضمناً در راستای ساماندهی بازار اقلام خانگی، دستورالعمل ساماندهی بازار محصولات مذکور به سازمان‌های صمت استان‌ها ابلاغ و بر رصد و پایش مداوم و نظارت بر عملکرد واحد‌های تولیدی، توزیعی، نمایندگی‌های فروش و واحد‌های صنفی این قبیل محصولات از حیث احتکار، عدم عرضه و افزایش قیمت تاکید شد؛ لذا در صورت مشاهده هرگونه تخلف با موارد وفق قانون برخورد می‌­شود.

از هموطنان درخواست می‌شود، هرگونه تخلف گران‌فروشی را از طریق سامانه و تلفن ۱۲۴ به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و یا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور گزارش دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا