واریز وام ۱۵میلیون تومانی برای ۶ هزار بازنشسته آسیب‌دیده از زلزله خوی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی برای بیش از ۶ هزار نفر از بازنشستگان آسیب‌دیده از زلزله خوی خبر داد.

به گزارش ارک خبر،نعمت‌الله ترکی با اعلام این خبر گفت: براساس اعلام قبلی وام ضروری ۱۵میلیون تومانی برای تعداد ۶ هزار و ۴۲۸ نفر از بازنشستگان و وظیفه‌بگیران زیرپوشش این صندوق در شهرستان خوی که از زلزله اخیر آسیب‌دیده بودند، واریز شد.

وی با اشاره به کمک‌های ارسالی برای زلزله‌زدگان شهرستان خوی اظهار داشت: ارسال ۲۰ تن محصولات لبنی پگاه به ارزش‌ دو میلیارد تومان، خرید و ارسال ۱۵۰ دستگاه بخاری برقی به ارزش‌ یکصد میلیون تومان، ارسال محصولات بهداشتی به ارزش‌ ۶۰ میلیون تومان و ارسال سه کامیون محصولات شرکت پیچک شامل کنسرو لوبیا و تن ماهی به ارزش‌ دو میلیارد تومان از جمله این کمک‌ها بوده که از دهه فجر تاکنون انجام شده است.

ترکی همچنین اضافه کرد: ارزیابی میزان خسارت منزل بازنشستگانی که در زلزله خوی بیش از ۵۰ درصد آسیب‌دیده یا تخریب شده توسط کارشناسان بیمه ملت از امروز پنجشنبه جهت کمک به بازسازی آن توسط صندوق آغاز شده است.

به گزارش این صندوق، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شامگاه ۱۱ بهمن و در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در سفر به استان آذربایجان غربی از محل اسکان زلزله‌زدگان شهرستان خوی بازدید کرد.

وی در دیدار چهره به چهره با بازنشستگان و آسیب‌دیدگان از زلزله ۵.۸ ریشتری خوی، مطالبات و خواسته‌های آنان را شنید و بلافاصله دستوراتی را در چندمحور مختلف از جمله پرداخت وام ضروری و ارسال تجهیزات و وسایل گرمایشی برای رفع دغدغه‌های بازنشستگان برای واحدهای داخلی و مدیریت استانی صندوق و تعدادی از شرکت‌های تابعه صادر کرد.

براساس جدیدترین آمارهای مربوط به سالنامه آماری صندوق بازنشستگی کشوری، تعداد حقوق‌بگیران تحت پوشش صندوق تا پایان آذر ۱۴۰۱ حدود یک میلیون و ۶۳۰ هزار و ۱۵۳ نفر هستند که ۳۴ درصد جامعه حقوق‌بگیران بانوان و ۶۶ درصد آنان را مردان تشکیل می‌دهند.

جزییات پرداخت وام‌های ضروری بازنشستگان صندوق بازنشستگی را اینجا بخوانید.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا