می‌توانستیم با اهرم‌های اقتصادی که داریم یک نبرد اقتصادی بزرگ را علیه آن‌ها آغاز کنیم/ تا الان نجابت به خرج داده‌ایممی‌توانستیم با اهرم‌های اقتصادی که داریم یک نبرد اقتصادی بزرگ را علیه آن‌ها آغاز کنیم/ تا الان نجابت به خرج داده‌ایم

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌خطاب به اروپایی‌ها گفت: دامنه تحمل ملت ایران هم حد و حدودی دارد، اروپایی‌ها با داشتن نفت و امنیت زنده هستند، باید مراقب باشند و خودشان را به خطر نیندازند.

به گزارش ارک خبر، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در همایش کاروان‌های راهیان نور که با حضور جمعی از فرماندهان سپاه‌های استانی و استانداران کشور در اردوگاه شهیده مریم فرهانیان آبادان برگزار شد، با یادآوری دوران حیات انقلاب اسلامی اظهار داشت: اسلام و عظمت اسلام بدون انتقال معارف و مفاهیم وقایع بزرگی که اتفاق افتاده است پایدار و بادوام نمی‌ماند و اگر عاشورا اتفاق نیفتاده بود و در آن ظهر آسمانی و در آن واقعه غم‌انگیز امام حسین(ع) فرزندان خودش را برای دفاع از اسلام نمی‌فرستاد و دستان مبارک خودش را از دست نمی‌داد و فرزندان حرم اسیر نمی‌شدند اسلام باقی نمی‌ماند.

وی افزود: اگر بدر و خیبر و ماجراهای صفین و ایستادگی‌ها و بصیرت‌ها نبود اسلام باقی نمی‌ماند، اگر نمادها باقی نمی‌ماندند و کعبه و مدینه و کاظمین و سامرا نبود اسلام جریان پیدا نمی‌کرد چون واقعاً اسلام از درون این جریان‌ها و نمادها جریان پیدا کرده است و می‌بینیم واقعه‌ای مثل اربعین چقدر انسان‌ها را با مفاهیم اسلام آشنا می‌کند چون این‌ها سرمایه‌های اساسی و جاودانه مکتب اسلام هستند.

سردار سلامی عنوان کرد: ما در شرایط بسیار خطیری هستیم و در موقعیت سرنوشت‌سازی قرار داریم چون دشمن امروز متفاوت از گذشته مقابل ملت، دین، انقلاب و نظام ما ایستاده است. تلاش دشمن جداسازی ذهن و قلب جوانان از تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی و پشیمان کردن ملت ایران و خصوصاً جوانان از انقلاب، خسته و افسرده کردن مردم و وارونه‌سازی تاریخ ماست و در قلب دشمن ما چیزی جز این آرزوها عبور نمی‌کند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران بیان کرد: ما عادت و وظیفه داریم رفتار و ارائه‌های دشمن را تعقیب کنیم و راهبردهای آنها را رصد می‌کنیم، به این واقعیت پی‌ بردیم و برای ما اثبات شده است که دشمنان ما به‌دنبال این هستند تا نسل جوان ما را از افتخارات گذشته منقطع کنند. حیات هر کشور امتداد تاریخ آن است و ما از گذشته خود جدا نیستیم و وقایعی که اتفاق می‌افتند فقط مرتبط با همان زمان نیستند برای همین خداوند می‌فرماید “وقایع را برای آیندگان بازگو کنید”. خداوند در قرآن بهترین قصه‌ها را تعریف می‌کند.

وی با اشاره به مباحث مطرح‌شده در جلسه در خصوص راهیان نور یادآور شد: نکات خوب و دقیقی درباره راهیان نور در جلسه مطرح شد، الحمدلله متولیان با این درجه از اخلاص صادقانه پای کار هستند و اگر کار را به‌خوبی پیش ببریم بهره خوبی را از این ظرفیت خواهیم برد. جوانان در این راهیان نور می‌بینند که این میراث با چه تلاش‌هایی به دستشان رسیده است و دوستان ما باید برای مستندسازی این روایت‌ها تلاش کنند و صداوسیمای ما در این دوره توجه خاصی به انعکاس ویژه حضور جوانان در این اماکن داشته باشد، فضای حقیقی دست ماست و هر که در فضای حقیقی خوب عمل کند برنده خواهد شد هرچند در فضای مجازی نیز قوی هستیم.

سردار سلامی گفت: انعکاس این رویداد بزرگ خیلی مهم است و کسانی که در استان‌های مرزی متولی هستند باید دقت زیادی به این مسئله داشته باشند. تأکید می‌کنم که باید روی مسائل بهداشتی، تغذیه سالم و باکیفیت نظارت خوبی شود، اسکان باید حتماً مناسب باشد و برنامه‌های فرهنگی جاذب با جلوه‌های ویژه هنری انجام شود تا کسانی که حضور پیدا می‌کنند از آن‌ها بهره‌مند شوند و روایتگری صحیح انجام شود و بازگویی‌های صحیحی رخ بدهد. راویان نیز نقش کسی را نادیده نگیرند تا واقعیت‌ها به بهترین شکل مطرح شود.

وی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم یادمان‌ها به‌شکل باشکوهی بازسازی شوند و مسائلی مانند سرویس‌های بهداشتی که به‌ظاهر پیش‌پاافتاده ولی در واقع خیلی مهم هستند و باید به آن‌ها توجه کرد.

سردار سلامی بیان کرد: جای دیگر استانداران در این جلسه خالی بود و امیدواریم آن‌ها نیز در فضای همین مسائل قرار گیرند و اراده به‌هم‌پیوسته‌ای که در این ماجرا به وجود آمده است در دیگر مسائل نیز الگو شود.

وی با ابراز اینکه “امروز در ماجرای جنگ اوکراین با اتهام‌زنی برای ما غوغا به‌پا کردند”، افزود: اما همین اروپا باید به تاریخ رفتار خودش در دوران دفاع مقدس نگاه کند، هنوز تاول روی پوست بدن رزمندگان ما مانده است، چه‌کسی زرادخانه‌های شیمیایی عراق را پر کرد؟ این اروپایی‌ها بودند که سلاح شیمیایی را در جنگ در اختیار عراق قرار دادند و جوانان ایرانی را با آن شرایط دردناک شهید یا راهی بیمارستان‌ها کردند.

سردار سلامی تصریح کرد: شما آلمانی‌ها که حامی اصلی این جریان بودید و شما انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها که تجهیزات جنگی دادید، انگلیسی‌ها سیستم دفاعی عراق را سر و سامان می‌دادند و آمریکایی‌ها همه را در حمایت از صدام و مقابل ما بسیج کردند، اینها جریان نفت ما را مورد حمله قرار می‌دادند، اگر جوان ایرانی این تاریخ را نداند فکر می‌کند که مقام‌های اروپایی که شیک لباس می‌پوشند و شیک حرف می‌زنند، واقعیت آنها نیز همین است.

وی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ از بیش از یکصد سال گذشته در ایران شاه تعیین و تبعید می‌کردند و قحطی در کشور ما راه انداختند و میلیون‌ها نفر را قتل‌عام کردند، جوان ایرانی باید این را بداند، تمام فراری‌ها و همه مقامات گروه‌های سیاسی تجزیه‌طلب، جنایتکاران جنگی تاریخ و تروریست‌ها، همه اینها اروپا را به میدان جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل کردند، از همان موقع تا الآن نجابت به‌خرج دادیم، حتی برد سلاح‌هایمان را به‌گونه‌ای تنظیم کردیم که اروپا تهدید نشود، اروپا در حال گرفتن نفت از خلیج فارسی است که امنیتش را ما تأمین می‌کنیم، این را جوان ایرانی و مقام اروپایی باید بداند که از هیچ کدام از ابزارهای خود علیه آن‌ها استفاده نکردیم اما آنها از تمام ابزار خود علیه ما استفاده کردند.

وی اضافه کرد: رسانه‌های خودشان و رسانه‌هایی که در دیگر کشورها هستند کاملاً رسمی و به‌زبان فارسی از براندازها حمایت می‌کنند و به آنها امکانات و سلاح می‌دهند، در دفاع مقدس در همین سرزمین، گلوله‌های توپ اینها بر زمین فرود می‌آمد، اروپا در تحریم اقتصادی ملت ما پیشگام است در حالی که ما می‌توانستیم با اهرم‌های اقتصادی که داریم یک نبرد اقتصادی بزرگ را علیه آنها آغاز کنیم، نبردی که تحمل آن را ندارند.

سردار سلامی عنوان کرد: ما می‌توانیم برد سلاح‌هایمان را افزایش دهیم ولی این کار را نکردیم، چرا از این خویشتن‌داری سوءاستفاده می‌کنند؟ مگر ملت ایران چقدر صبر دارد؟ این را در جنگ تحمیلی نیز می‌توان دید، به این‌ها می‌گوییم بیشتر از این ادامه ندهند، خویشتنداری کنند و آرام باشند، دامنه تحمل ملت ایران هم حد و حدودی دارد، اروپایی‌ها با داشتن نفت و امنیت زنده هستند، باید مراقب باشند و خودشان را به خطر نیندازند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا