جمع‌آوری ۴۶۸ دستگاه استخراج غیر مجاز رمز ارز در سال جاری در تبریز

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از جمع‌آوری ۴۶۸ دستگاه استخراج غیر مجاز رمز ارز در سال‌جاری در تبریز خبر داد.

به گزارش ارک خبر، عباس حسامی، سه شنبه ۹ اسفندماه، در سومین جلسه کمیته استانی مبارزه با مراکز غیر قانونی استخراج رمز ارز گفت: از ابتدای سالجاری، تعداد ۷۴ مرکز استخراج رمز ارز غیر مجاز و ۴۶۸ دستگاه استخراج غیر مجاز در حوزه توزیع برق تبریز شناسایی و جمع‌آوری شده است. هم‌چنین ۵۰ مرکز غیر مجاز در حوزه توزیع برق آذربایجان‌شرقی شناسایی شده و ۳۲۹ دستگاه در توزیع برق استان جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته حدود ۱۶ هزار دستگاه ماینر در سطح استان کشف و ضبط شده است‌، ارزش ریالی انرژی مصرفی ماینرهای غیر قانونی کشف و ضبط شده را بالغ بر شصت و چهار میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون بیش از بیست و چهار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید و اشتغال در کشور گفت: در این راستا انرژی برق با نرخ پایین‌ و ارزان در اختیار کسب‌و کارهای کوچک قرار می‌گیرد، اما متاسفانه عده‌ای از این افراد با سوء استفاده از این مزایا، اقدام به استخراج غیر مجاز رمز ارز می‌کنند.

حسامی مشکل استخراج رمز ارزها را شامل دو موضوع نصب دستگاه غیر مجاز و سرقت انرژی دانست و ادامه داد: در صورتی که دستگاه ماینری دارای مجوز و برگ سبز باشد، اما با انشعاب غیر مجاز استفاده شود، این امر خلاف قانون محسوب خواهد شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به صدور مجوزهای تعمیر ماینر توسط شورای صنفی گفت: عده‌ای با سوء استفاده از این مجوز و به بهانه تست و تعمیر دستگاه، اقدام به استخراج رمز ارز می‌کنند، به‌طوریکه تنها در سال‌جاری، سه مرکز تعمیر ماینر در تبریز شناسایی و دستگاه‌های غیر مجاز در آنجا جمع‌آوری شده‌اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا