برنامه‌های خلاقانه کانون‌های مساجد حمایت می‌شوند

مدیر ستاد فهما آذربایجان‌شرقی گفت: از هر برنامه فاخر، خلاقانه و مبتکرانه‌ای که بتواند در سطح شهرها و روستاهای استان اثرگذار و جریان‌ساز باشد، حمایت خواهیم کرد.

به گزارش ارک خبر،مرتضی شفیعی در مراسم گرامیداشت نیمه شعبان مسجد مهدیه روستای سعیدآباد شهرستان بستان‌آباد که به همت کانون فرهنگی هنری حضرت قائم (عج) برگزار شد، اظهار داشت: اگر خود را شیعه مولای متقیان علی (عج) و منتظر حضرت حجت (عج) می‌دانیم؛ نباید نسبت به اوضاع فرهنگی جامعه بی‌تفاوت باشیم.
وی با تأکید بر این‌که نخستین گام اصلاح جامعه، شروع از خود و خانواده است، خاطرنشان کرد: اگر در اصلاح فردی بکوشیم، قطعاً جامعه‌ای مطابق با آرمان‌های اصیل فرهنگی و دینی را شاهد خواهیم بود.
شفیعی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مراکز تربیت نیروی انسانی مؤمن، متعهد و متخصص در عرصه‌های مختلف برای نظام اسلامی ایران هستند، گفت: ستاد فهما استان به دنبال کادرسازی از بطن مساجد برای آینده فرهنگی و هنری انقلاب است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که سال آینده به دنبال تسهیل‌گیری و هدفمندسازی برنامه‌های فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد استان خواهیم بود، افزود: از هر برنامه فاخر، خلاقانه و مبتکرانه‌ای که بتواند در سطح شهرها و روستاهای استان اثرگذار و جریان‌ساز باشد، حمایت خواهیم کرد.
وی در پایان از فعالیت ۱۴۱۵ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد ۸۳۱ باب کانون در مساجد روستایی فعال هستند که سال آینده توسعه کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد مناطق آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار در اولویت خواهد بود.
گفتنی است، در این مراسم که به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان برگزار شد، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت مدیحه‌سرایی کردند و در پایان مدیرمسئول جدید کانون فرهنگی هنری حضرت قائم (عج) مسجد مهدیه روستای سعیدآباد شهرستان بستان‌آباد معارفه شد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا