روند رو به رشد فعالیت‌های اقتصادی در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از هماهنگی، همدلی و همکاری بخش‌های خصوصی، دولتی و دستگاه قضایی استان برای رفع موانع تولید در سال ۱۴۰۱، گفت: در سایه این تلاش‌ها روند فعالیت‌های اقتصادی در استان رو به رشد است و باید تلاش کنیم این روند در سال جدید هم ادامه یابد.

به گزارش ارک خبر،عابدین خرّم، یکشنبه شب ۲۱ اسفندماه، در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، اظهار کرد: احیای واحدهای تولیدی راکد و حل مشکلات توسعه‌ای برخی واحدها، جزو اهداف استان در سال ۱۴۰۱ بود که در سال جدید هم پیگیری خواهد شد.

وی از همکاری دستگاه قضایی استان در بحث احیای واحدهای راکد تشکر کرد و گفت: امسال پنج واحد ورشکسته تولیدی توسط سرمایه‌گذار خارجی خریداری و به چرخه تولید بازگشتند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به برنامه‌های دولت برای ثبات بازار سرمایه و ارز، گفت: تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، نوسازی ماشین‌آلات فرسوده صنایع و استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و ورود به درگاه تجارت الکترونیک از اولویت‌های استان در سال جدید خواهد بود.

وی افزود: میزان صادرات استان در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱.۵ میلیارد دلار بود که امیدوارم با اهتمام جدی بخش خصوصی و تلاش مسئولان در سال جدید شاهد رونق بیش از پیش تجارت و صادرات در استان باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز، ابراز امیدواری کرد اعضای جدید این هیات با هماهنگی و انگیزه بیشتر و بهتر و با استفاده از تجارب گذشته، زمینه اعتلا و پویایی بیشتر اتاق تبریز را فراهم کنند.

در این جلسه پیش‌نویس پیشنهادی قانون نوسازی و بازسازی صنعت و معدن تصویب و برای بررسی به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارجاع شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا