صاعقه شب گذشته جان گرفت!

سرپرست فرمانداری بوکان گفت: جوان ۳۵ ساله از اهالی روستای «اوزن‌قشلاق» از توابع بخش سیمینه این شهرستان بر اثر اصابت صاعقه در ارتفاعات جان خود را از دست داد.

به گزارش ارک خبر ، به نقل از رکنا، خشایار صنعتی چهارشنبه شب افزود: این حادثه عصر امروز زمانی روی داد که این جوان به همراه فرد دیگری در مناطق مرتفع اطراف این روستا مورد اصابت شدید صاعقه قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: بر اثر شدت ضربه صاعقه یکی از این ۲ جوان فوت کرد و فرد دیگر که مصدوم شده بود برای مداوا به مراکز درمانی اعزام شد.

سرپرست فرمانداری بوکان گفت: کشاورزان و دامداران در هنگام نامساعد بودن شرایط جوی باید بلافاصله در مکان‌های رو بسته و سقف‌دار پناه بگیرند و از ایستادن در کنار درختان و تکه سنگ‌های بزرگ و اشیای فلزی خودداری کرده و از گیرنده رادیویی و گوشی تلفن استفاده نکنند.

وی ادامه داد: همچنین روستاییان در هنگام صاعقه از تردد و استقرار در ارتفاعات روستاها که به‌دلیل شرایط خاص اقلیمی و زمین شناسی احتمال برخورد صاعقه دارد و موجب تلفات می‌شود و برای اهالی روستاها شناخته شده است، خودداری کنند.

صنعتی با اشاره به بارش باران در بوکان گفت: با ورود سامانه بارشی به منطقه بارش باران در این شهرستان از صبح امروز آغاز شده لذا تمامی دستگاه‌های خدمات رسان در آماده باش کامل قرار دارند.

وی یادآور شد: هشدارهای لازم از طریق رسانه‌ها به مردم داده شده است لذا شهروندان باید در این ایام از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیرهای سیلابی خودداری کنند.

صنعتی تاکید کرد: در مسیر روستای «کانی‌شقاقان» و شهرک صنعتی بوکان بر اثر طغیان رودخانه‌ فصلی، آب تا نزدیکی جاده بالا آمده که اکنون ماموران راهداری مشغول نصب علایم و شن‌ریزی برای جلوگیری از مسدود شدن جاده «قره‌موسالی» هستند.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با ورود سامانه بارشی به استان از بامداد امروز انتظار می‌رود تا روز جمعه شاهد بارش‌های متناوب باران توام با رعد و برق باشیم و تشدید بارش‌ها موجب شد تا هشدار قرمز برای استان صادر شود چرا که احتمال خسارت‌های جدی و نیاز به اقدامات فوری در ساعت‌های آتی وجود دارد.

بوکان با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا