پیشرفت ایستگاه راه آهن ترکمانچای قابل قبول نیست

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: میزان پیشرفت ایستگاه راه آهن ترکمانچای متناسب با ایستگاه های تبریز و بستان آباد نیست.

به گزارش ارک خبر،به نقل از فارس، مهدی اسماعیلی در خصوص مطالبه مردم بخش ترکمانچای میانه برای احداث ایستگاه راه آهن در این شهر  اظهار داشت: با توجه به اینکه راه آهن میانه – بستان آباد – تبریز پس از سال ها در آستانه بهره برداری قرار دارد و این مسیر ریلی در شهرستان میانه از بخش ترکمانچای به عنوان یکی از شهرهای محروم استان عبور می کند، پیگیری های لازم برای ایجاد ایستگاه در آن صورت گرفته است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته ایجاد ایستگاه راه آهن در شهر ترکمانچای از سوی مسئولان و دست اندرکاران این پروژه پیش بینی شده و حتی بخشی از عملیات اجرایی آن نیز تا مرحله سقف ریزی انجام شده اما پیشرفت کار متناسب با اهمیت پروژه نبوده و پیمانکار آن مدعی است به علت عدم حمایت های لازم و تامین منابع و اعتبارات مورد نیاز قادر به ادامه کار نیست.

وی افزود: این موضوع را از زمان انتخاب به عنوان وکیل مردم در خانه ملت از وزرای وقت راه و شهرسازی یعنی اسلامی و مرحوم قاسمی پیگیری و مجوزهای اساسی را نیز دریافت کرده ایم و حتی تذکرهای جدی نیز در این خصوص داده شده که میزان پیشرفت ایستگاه راه آهن ترکمانچای متناسب با ایستگاه های تبریز و بستان آباد نیست.

اسماعیلی تصریح کرد: در این زمینه حتی در نطق خود به بذرپاش وزیر فعلی راه و شهرسازی نیز تذکر داده ام و اخیرا به معاون پارلمانی وزیر راه نیز تذکر جدی داده ایم تا این ایستگاه مهم هر چه سریع تر تکمیل شود و اگر عوامل اجرایی سریعا نسبت به این مهم اقدام نکنند، از ابزارهای قانونی خود برای پیگیری این موضوع استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: با وجود اینکه پروژه راه آهن میانه – تبریز پس از سال ها سرانجام در آستانه افتتاح قرار گرفته اما ایستگاه ترکمانچای در یک منطقه محروم و البته پر خطر از لحاظ تردد هنوز تکمیل نشده و این مطالبه به حق و حداقلی مردم این منطقه برای بهره مندی از مزایای این پروژه است و پیگیری این مطالبه هستیم تا با همکاری مسئولان اجرایی مربوطه و تامین منابع و اعتبارات مورد نیاز این خواسته به حق مردم منطقه در کمترین زمان محقق شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا