مذاکرات تکمیل خط انتقال صادرات گاز به ترکیه در حال انجام است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از انجام مذاکرات در خصوص تکمیل خط انتقال صادرات گاز به ترکیه خبر داد.

به گزارش ارک خبر،مجید چگینی صبح چهارشنبه در خصوص تکمیل خط انتقال صادرات گاز به ترکیه، اظهار کرد: مذاکراتی در خصوص تکمیل و فعال نمودن این میدان گازی در حال انجام است و شرکت‌هایی نیز در این راستا برای تکمیل طرح اعلام آمادگی کردند؛ هدف ما توسعه میدان گازی است تا گاز تولیدی از این میدان را به صادرات اختصاص دهیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در ادامه افزود: ۹۸.۸ درصد شهرهای آذربایجان غربی گازرسانی شده و با بهره برداری از پروژه‌های گازرسانی روستایی طی برنامه امروز، ۸۰ درصد روستاهای استان تحت پوشش شبکه گاز قرار می‌گیرد.

چگینی هدف از سفر را افتتاح پروژه‌های گازرسانی به استان اعلام کرد و گفت: بهره برداری گاز ۵۰ روستا و گازرسانی به ۳۱ صنعت با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان، آغاز کلنگ زنی گازرسانی به ۱۲۰ روستا و ۵۶ واحد صنعتی با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان امروز انجام می‌شود همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به قطور با ۱۲۵۰ خانوار و اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان بخشی از پروژه‌های گازرسانی در آذربایجان غربی است.

وی با بیان اینکه نصب کنتورهای هوشمند جهت مدیریت مصرف، یکی از راهبردهای مهم شرکت ملی گاز ایران است، گفت: در حال مطالعه فنی و مهندسی اجرای این کنتورها هستیم که بعد از پایان مطالعات اسناد مناقصه آماده شده و این کنتورهای هوشمند در ۵یا۶ نقطه به صورت پایلوت نصب می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: پس از اجرای پایلوت این طرح، کنتورهای هوشمند به صورت گسترده در سراسر کشور و به طور همزمان نصب می‌شود که قطعاً نصب این کنتورهای هوشمند گام مؤثری در مدیریت مصرف خواهد بود.

وی از ناترازی ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون مترمکعبی گاز در کشور خبر داد و افزود: ضروری است این ناترازی مدیریت شود تا در تأمین گاز مشترکین به خصوص مشترکین صنایع مشکلی ایجاد نشود.

چگینی در خصوص تعرفه‌های گاز نیز گفت: یکی از اقدامات شرکت گاز بازنگری در تعرفه گاز و الگوی مصرف است که امسال نیز با هدف بازنگری در تعرفه‌های گاز، پیشنهادات به دولت داده شده و به محض تصویب دولت، تعرفه‌های جدید اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی چه در دوران انقلاب و چه دفاع مقدس افتخارات بزرگی را آفریده، گفت: مردم این استان همواره حامی نظام بودند و به عنوان دژ مستحکم نظام، پای کار هستند لذا مسئولان استان هم تلاش می‌کنند تا خدمت رسانی را به شکل واقعی در جهت تأمین رفاه مردم انجام دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا