مستقل وارد انتخابات شدم/ آبروی خود را برای نظام می‌گذارم

پایگاه خبری ارک – یادگار امام در اولین اظهار نظر خود پس از ثبت نام در انتحابات مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: در روز انتخابات در جهان آشفته کنونی هیچ چیز به اندازه وحدت ملی و در کنار هم بودن، اعتماد، همدلی و همراهی و شعار اساسی امسال که مقام معظم رهبری بیان کردند، برای ما مهمتر نخواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دقایقی پس از ثبت نام در انتخابات مجلس  خبرگان رهبری با بیان این که از باب ادب  و احترام به ملت شربف ایران و به خصوص مردم بزرگوار تهران که خود را در معرض رای آنها قرار دادم، چند کلامی را معروض می دارم، به واکنشهای مختلف نسبت به کاندیداتوری خود در انتخابات مجلس  خبرگان رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: در هفته گذشته با سه نوع برخورد مواجه بودیم؛ عده ای از این امر استقبال کرده و برادر کوچک خود را مورد ملاطفت قرار دادند؛ اقبال خوبی که در جامعه ایجاد شد پیش از هر چیز نشانگر زنده بودن امام عزیز در جامعه ما است و خدا را بابت این لطف سپاسگذارم.

گزیده اظهارات سید حسن خمینی را در ادامه می‌خوانیم:

  • دوستان دیگری در این هفته نقد کردند که از آنها هم تشکر می کنم اما دسته سوم این امر را به عنوان یک اختلاف و شکاف در نظام جمهوری اسلامی عنوان کردند که در این باره باید اشاره کنم اساسا حضورم در انتخابات به تبعیت از فرمایش امام است که ما را به دفاع از مبانی جمهوری اسلامی تا پای جان و آن چه در توان داریم، تشویق کردند.
  • در طول اتقلاب افرادی برای اعتلای نام کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی جان دادند که ایثارگران بزرگوار، خانواده های معظم شهدا و… از جمله آنها بودند. گروهی هم از سلامت خود گذشتند و گروهی در این مسیر آبرو دادند اما امام عزیز به ما آموخت در راه حفظ و تحکیم جمهوری اسلامی باید از همه اینها گذشت و اگر بنده کوچکترین آبرویی دارم، در این مسیر گذاشته ام و خواهم گذاشت.
  • وقتی در پاریس از امام پرسیدند جمهوری به چه معناست، ایشان گفتند به همان معنای مصطلح؛ و اسلام هم چنانچه بعدها در قانون اساسی جمهوری اسلامی تدوین و چارچوب آن در قالب نظریه ولایت فقیه تبیین شده است  از اموری است که هم باید به آن پایبند باشیم و هم در راه حفظ و تحکیم مبانی آن تا پای جان بمانیم.
  • همه ما به عنوان پیروان پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، شیعیان امیرالمومنین(ع) و دلدادگان مکتب سیدالشهدا (ع) هیچ راهی جز این که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش را به عنوان آمال و آرزو های خود داشته باشیم، نداریم.
  • بنده  همانطور که آقای اخوی  گفتند بنده به طور مستقل وارد انتخابات شده ام و دست یکایک مردم شریف کشورمان را می بوسم و از جوانان گرانقدری که در این روزها ابراز لطف کردند و پیوند مستحکمی با امام عزیز بستند و هم چنین از مراجع بزرگوار، روحانیت معظم، اساتید بزرگوارم، گروهها و اقشار مختلف و تمام زنان و مردان تشکر می کنم و امیدوارم که لایق اعتماد مردم باشم.
  • در روز انتخابات در جهان آشفته کنونی هیچ چیز به اندازه وحدت ملی و در کنار هم بودن، اعتماد، همدلی و همراهی و شعار اساسی امسال که مقام معظم رهبری بیان کردند، برای ما مهمتر نخواهد بود، در پایان ابراز امیدواری کرد که انشاالله روز انتخابات، روز مبارکی خواهد بود. امیدواریم انتخابات خوبی برگزار شود و به آن چه مرضی رضای خداست عمل کنیم. امیدوارم طی فرصت مناسبی در خدمت یکایک شما باشم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا