جلیقه و کلاه شهریار به ثبت ملی رسید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از ثبت چهار اثر تاریخی این استان در فهرست آثار ملی منقول ایران خبر داد.

به گزارش ارک خبر،به نقل از اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، احمد حمزه‌زاده  اظهار کرد: طی جلسه ثبت آثار منقول که در ۱۳ اردیبهشت در دفتر ثبت آثار وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور برگزار شد، چهار اثر تاریخی منقول آذربایجان‌شرقی در فهرست آثار ملی ایران به ‌ثبت رسید.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: آلبوم اسناد خطی و تصویری استاد شهریار، شاعر نامی خطه آذربایجان که هم اکنون در خانه موزه استاد شهریار واقع در شهر تبریز نگهداری می‌شود، بعنوان اولین اثر در فهرست آثار ملی منقول کشور به ‌ثبت رسید.
او افزود: جلیقه و کلاه استاد شهریار نیز بعنوان دومین و سومین اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی منقول ایران با قدمتی مربوط به تاریخ معاصر ثبت شدند که این آثار نیز در خانه موزه تاریخی استاد شهریار نگهداری می‌شوند.
حمزه‌زاده تبریز را بعنوان نخستین شهر مجهز به تجهیزات و سازمان آتش‌نشانی عنوان کرد و گفت: پمپ دستی آتش‌نشانی تبریز چهارمین اثر ثبت شده در طی این جلسه بود که با قدمتی مرتبط با دوره قاجاریه، هم‌اکنون در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز نگهداری می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا