افزایش دما در آذربایجان شرقی و رگبار باران در نواحی شمالی

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی از افزایش نسبی دما در استان خبر داد و گفت: امواج ناشی از فعالیت سامانه بارشی بر روی دریای مدیترانه و سیاه و شرایط فصلی و محلی استان موجب رگبار باران در ارتفاعات و نواحی شمالی می‌شود.

به گزارش ارک خبر،«محمد امیدفر»، روز سه شنبه افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه موجب رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعد از ظهر و شب و غرش آذرخش می شود.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا شب چهارشنبه در استان ادامه می یابد، اظهار کرد: در برخی نواحی استان احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، بارش تگرگ، مه گرفتگی و در ارتفاعات و نواحی سردسیر احتمال بارش برف، برخورد آذرخش و لغزندگی جاده ای وجود دارد.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در برخی نواحی استان نیز احتمال رخداد تندبادهای لحظه ای، سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک و در نیمه جنوبی احتمال خیزش و یا نفوذ گرد و خاک دور از انتظار نیست.

امیدفر، خواستار انجام اقدامات لازم برای مهار آبگرفتگی و سیلاب های احتمالی، احتیاط در ترددهای جاده ای، لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوهنوردی، محکم کردن سازه های سبک، تابلوهای تبلیغاتی و سقف گلخانه ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان شد.

وی یادآور شد: از لحاظ شرایط دمایی نیز در روزهای آینده دما به طور نسبی در استان افزایش می یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا