وجود حدود یک میلیون دانش‌آموز رأی‌اولی/ لزوم اصلاح برنامه درس ملی توسط دولت چهاردهم

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای ترغیب و تشویق دانش‌آموزان رای‌اولی و غیررای‌اولی برای حضور در انتخابات برنامه‌های مختلفی در دست انجام است گفت: با همکاری نهادها طرح «مثبت دما» و پویش «پای کار ایران» در این باره در حال انجام است.

به گزارش ارک خبر،حجت الاسلام والمسلمین پورثانی در گفت‌وگو با ایسنا، از برنامه‌های در دست اجرای معاونت پرورشی که نیازمند توجه و تداوم در دولت چهاردهم  است، به سند تحول پرورشی، طرح «نماد» و توسعه آن، طرح «مستورا»، طرح آموزش و استخدام معلمان، نهضت اردویی، تلفیق آموزش و پرورش، ترمیم برنامه درسی ملی و ساخت سرودها و برنامه‌های تئاتر از متن کتاب‌های درسی در جهت انس‌گیری بیشتر دانش‌آموزان با مباحث تربیتی اشاره کرد.
وی با بیان اینکه دولت بعدی باید آموزش و پرورش را اولویت کاری خود قرار دهد افزود: باید فاصله‌ها از بین برود، برنامه درس ملی اصلاح و تمام کارها با هدف بهبود فعالیت‌های پرورشی پیش رفته و انجام شود.
معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود یک میلیون دانش‌آموز رأی‌اولی داریم که برای ترغیب و تشویق و کنشگری آن‌ها برنامه‌هایی در دست انجام است ادامه داد: به انتظارات دانش آموزان از رئیس جمهور، رئیس مجلس و نماینده مجلس ورود کرده‌ایم؛ دو برنامه با همکاری شبکه امید، بسیج دانش آموزی، اتحادیه انجمن‌های‌ اسلامی دانش‌آموزی، سازمان دانش‌آموزی و سازمان جوانان هلال احمر در دست اجراست که می‌توان به طرح «مثبت دما» و پویش «پای کار ایران» که از شبکه افق، امید و شبکه شاد پخش می شود، اشاره کرد.
پورثانی با بیان اینکه تمام برنامه‌های معاونت پرورشی اعم از برنامه‌های انتخاباتی و غیرانتخاباتی برای تمام دانش‌آموزان کشور درنظرگرفته شده است گفت: برنامه‌های انتخاباتی از تلویزیون پخش می‌شود و دانش‌آموزان استانی، عشایری و مرزی می‌توانند بیننده آن باشند. از برنامه‌های غیرانتخاباتی نیز می‌توان به اعزام ۲ تا ۳ هزار نفری دانش آموزان عشایر به مشهد اشاره کرد که تیرماه امسال ذیل برنامه‌های پرورشی انجام می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا