مفتح: نوبخت دستور پیگیری خسارات باغ های گردوی تویسرکان را صادر کرد

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
محمد مهدی مفتح دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در نشست پیگیری خسارت های ناشی از سرمازدگی به باغ های گردوی تویسرکان که روز شنبه هفته جاری با حضور دکتر نوبخت و رییس سازمان مدیریت برنامه برگزار شد، گزارشی از روند پیگیری مطالبات مردم تویسرکان در این زمینه ارائه شد.
وی اضافه کرد: بر اساس نظرات کارشناسان رسمی وزارت جهاد کشاورزی و رییس ستاد مدیریت بحران کشور که در سال 92 و پس از سرمازدگی باغ های به دعوت نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در این شهرستان حضور یافت، در حدود 90 درصد باغ های گردوی تویسرکان بر اثر سرمازدگی در اردیبهشت ماه سال 92 دچار سرمازدگی شدند و مطالبه حقوق مردم در این بخش بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.
نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت با اشاره به صدور دستور رسمی و موکد معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای به نتیجه رسیدن مطالبات مردم در بخش خسارت های باغ های گردوی تویسرکان خاطرنشان کرد: چرخه پیگیری این مساله از سال 92 با مکاتبه رسمی و حضوری با وزیر کشور ، معاون برنامه ریزی رئیس جمهوری و رییس ستاد مدیریت بحران کشور آغاز شده و تا اکنون با جدیت ادامه پیدا کرده است.
مفتح اظهار کرد: اقتصاد شهرستان تویسرکان مبتنی بر باغداری و کشاورزی است و وارد آمدن خسارت و سرمازدگی گسترده به باغ های گردو در سال 92 موجب ایجاد فضای رکود در حوزه اقتصاد این شهرستان شده بود.
وی افزود: مطالبه به حق مردم تویسرکان در زمینه رسیدگی به خسارت های وارد شده به باغ های گردو از تمامی راهکارهای رسمی و قانونی و با جدیت تا رسیدن به نتیجه نهایی دنبال می شود.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در 90 کیلومتری شهر همدان است که از بیش از پنج هزار و 500 هکتار باغ های گردو برخوردار است و به دلیل مرغوبیت بالای این محصول تولیدی خود به عنوان پایتخت گردوی کشور معرفی شده است.
پنجم اردیبهشت ماه سال 92 در پی افت شدید و ناگهانی دما در حدود 90 درصد از باغ های گردوی تویسرکان دچار سرمازدگی و خسارت شدند و اکنون روند جبران این خسارت ها دنبال می شود.
7524/6993

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا