صدور کارت موقت کار برای اتباع عراقی و افغانستانی

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از روز سه شنبه ایرنا از سایت اشتغال اتباع بیگانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی اقبالی افزود :با توجه به سی امین مصوبه کمیته دایمی پناهندگان در تیرماه سال جاری، ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها و دفاتر کفالت برای اتباع عراقی و افغانستانی دارای همسر ایرانی، مهاجر و پناهنده دارای کارت معتبر مهاجرت و یا پناهندگی و نیز اتباع دارای گذرنامه از وزارت کشور و ناجا، کارت موقت کار طبق مدت زمان اعتبار مجوز اقامت، صادر می شود.
وی اظهار داشت: زمان مراجعه و صدور کارت کار برای اتباع عراقی از 16 تا31 مرداد ماه 1395 و برای اتباع افغانی تا 31 مرداد 1395 به دفاتر کفالت خواهد بود.
وی در خصوص شرایط زنان سرپرست خانوار که شامل دریافت کارت کار می شوند، گفت: زنان با شرایط ارایه قیم نامه از وزارت کشور و یا استانداری، نامه فوت همسر یا پدر، تکفل فرزندان پسر زیر 18 سال، در خواست کتبی کارفرما مبنی بر اعلام نیاز، بازرسی و تایید مکان اشتغال توسط بازرس کار و بررسی نوع کار یا حرفه و تخصص تبعه مشمول خواهند شد.
اقبالی با تاکید بر مهلت محدود تا پایان اجرای طرح، گفت: تمام اتباع واجد شرایط برای اقدام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مربوطه مراجعه کنند.
اقتصام**9123**1561

اقتصام(1)9123 **

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا