تجارب شهرداری اصفهان در حوزه مدیریت پسماند دراختیار شهر های استان کهکیلویه و بویر احمد قرار می گیرد

پایگاه خبری ارک:اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد:

تجارب شهرداری اصفهان در حوزه مدیریت پسماند دراختیار شهر های استان کهکیلویه و بویر احمد قرار می گیرد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از حضور این سازمان در نمایشگاه جامع مدیریت شهری یاسوج خبر داد و گفت: در این نمایشگاه، به درخواست و پیشنهاد میزبان، مجموعه دستاوردها و تجارب شهرداری اصفهان در حوزه مدیریت پسماند در اختیار شهرداری های استان کهکیلویه و بویر احمد قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی این سازمان، مهندس امیرحسین کمیلی، جمع آوری، پردازش، تبدیل و بهینه سازی پسماندهای شهری و آموزش و فرهنگ سازی درخصوص مدیریت و تفکیک پسماندها در مبدا را از جمله محورهای ارائه شده در این نمایشگاه ذکر نمود و افزود: دو محصول عمده تولید شده در کارخانه کود آلی شهرداری اصفهان شامل کمپوست و ورمی کمپوست در این نمایشگاه عرضه شده است.

وی با اشاره به اینکه روزانه قریب به یک هزار تن زباله در شهر اصفهان تولید و جمع آوری و پردازش می شود، تصریح کرد: کارشناسان حاضر در این نمایشگاه، مراحل پردازش و تبدیل پسماند تر به کمپوست، شیوه صحیح مدیریت هریک از انواع پسماندها اعم از خشک، تر، جزء ویژه و… را به صورت مصور به بازدیدکنندگان و فعالان حوزه مدیریت پسماند ارائه می کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اجرای تبلیغات فرهنگی در شهر، تولید محصولات جدید و فاخر آموزشی، برگزاری رخدادهای شهری و جریان سازی فرهنگی، شبکه سازی مخاطبان و نحوه برقراری تعامل دوسویه با آنها را از دیگر تجارب شهرداری اصفهان در آموزش مدیرت پسماند به شهروندان برشمرد که به شهرهای استان میزبان انتقال داده خواهد شد.

کمیلی اقدامات پژوهشی باهدف بهینه سازی و بهبود روشهای جمع آوری، پردازش و تبدیل پسماندها را از فعالیت های سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان برشمرد و خاطرنشان کرد: نتایج این پژوهشها نیز می تواند مورد استفاده شهرداری های حاضر در این نمایشگاه قرار گیرد.

ارائه تولیدات فرهنگی سازمان مدیریت پسماند به مناطق 15گانه شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان همچنین از اجرای نمایش طنز قطار ساعت 11 از  31 تیر تا 7 مردادماه در تالار هنر اصفهان خبر داد و گفت: این نمایش پس از اجرای عمومی در شهر، در اختیار مناطق 15 گانه شهر قرار می گیرد تا درصورت علاقه مندی به اجرای آن در سالن های مناطق و محلات شهر بپردازند.

مهندس کمیلی موضوع محوری این نمایش را تفکیک پسماندهای خانگی ذکر نمود و افزود: این نمایش به زبان طنز و نمادین، در فضایی مفرح، انواع پسماندها و ضرورت تفکیک آنها را به مخاطبان یادآور می شود.

وی با اشاره به تولید محصولات فرهنگی اعم از پوستر، فیلم و مستند، برنامه های ترکیبی، قالب های مجازی و… توسط این سازمان تصریح کرد: مناطق 15 گانه می توانند برای فرهنگ سازی پیرامون مدیریت پسماندها در محلات، از این تولیدات استفاده نمایند.

گفتنی است سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان تا پایان سال جاری قریب 40 برنامه آموزشی را در شهر اجرا خواهد نمود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا