کمیسیون رسیدگی به پرونده کیارستمی در مورد برخی سوالات به نتیجه قطعی رسید

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
محسن خلیلی روز چهارشنبه در پاسخ به پیگیری خبرنگار اجتماعی ایرنا درباره نتیجه کمیسیون ویژه رسیدگی به پرونده پزشکی کیارستمی که قرار بود امروز – چهارشنبه – اعلام شود این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: بخشی از سوالات نیز باقی مانده که قرار است در جلسه بعدی این کمیسیوه مورد بررسی قرار گیرد.
این مقام سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: در این کمیسیون به تعدادی از سوالات راجع به پرونده کیارستمی توسط اعضای کمیسیون ویژه نظرخواهی شد که در برخی از سوالات اعضای کمیسیون به جمع بندی رسیدند و مقرر شد در جلسات بعدی کمیته منتخب و کارگروههای ویژه رشته های تخصصی مربوطه موضوع را پیگیری کنند.
وی ادامه داد: پس از جمع بندی کامل مابقی سوالات در کمیسیون ویژه رسیدگی به پرونده کیارستمی ، کمیسیون نظر نهایی خود را به دادستان تهران اعلام می کند تا پرونده توسط دادستانی سیر حقوقی اش را آغاز کند.
خلیلی اظهار داشت:پس از اینکه کمیسیون نظر نهایی خود را به دادستان ارائه دهد، پس از آن نظر دادستانی اعمال می شود و سپس پرونده به هیات بدوی می رود.
وی با بیان اینکه نظر کمیسیون ویژه می تواند نظر نهایی باشد، دلیل این امر را چنین عنوان کرد که در این کمیسیون ناظران مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت، سازمان بازرسی کل کشور، دولت، دادستانی و وزارت دادگستری حضور دارند.
قائم مقام انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: در جلسه امروز کمیسیون ویژه رسیدگی به پرونده کیارستمی با حضور قائم مقام وزیر بهداشت، معاون وزیر دادگستری، معاون دادستان تهران، قائم مقام سازمان پزشکی قانونی، نماینده سازمان بازرسی کل کشور، رئیس سازمان نظام پزشکی، معاون انتظامی و دادستان تهران حضور داشتند.
وی با بیان اینکه همچنین فرزند کارگردان فقید سینمای ایران کیارستمی به مدت یک ساعت در این جلسه حضور داشت، تصریح کرد: در این نشست به سوالات کارشناسان در مورد روند درمان کیارستمی پاسخ داده شد و فرزند کیارستمی و اعضای کمیسیون بر این امر که در بررسی این پرونده دقت رسیدگی در سیر درمان را نباید فدای سرعت کرد، تاکید کردند.
عباس کیارستمی کارگردان بزرگ سینمای جهان و ایران ، چهاردهم تیرماه پس از تحمل یک دوره بیماری در کشور فرانسه درگذشت.
کارگردان فقید سینمای ایران و برنده نخل طلای جشنواره کن از اسفند ماه گذشته با بیماری گوارشی دست و پنجه نرم می کرد و روند درمان وی در ایران آغاز شد.
اجتمام 7268 ** 1418

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا