امام جمعه اهواز:تعیین نظامنامه پرداخت حقوق ضروری است

به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا آیت الله سیدمحمد علی موسوی جزایری در خطبه های این هفته نمازجمعه اهواز اظهار کرد:یکی از موضوعات اخیر در کشور در حقوق های نامتعارف است که پیش از این به صورت پنهانی و در زمان حاضر آشکار شده است.
وی افزود:اگرهوشیاری مسئولان نبود شاید این روند پرداخت های نجومی 10 ها سال دیگر نیز تداوم می یافت اما خوشبختانه دست این افراد رو شده و مسئولان نظام به صورت جدی پیگیر این پرداخت ها هستند.
خطیب نماز جمعه اهواز ادامه داد:پس از بررسی ها لیست ها عجیبی نمایان شد که بیش از یک هزار نفر درسال های اخیر دریافت های نامتعارفی داشتند که بیشتر مربوط به بانک ها و مراکز اقتصادی کشور بود و برخی دستگاه های اقتصادی کشور به دور از قوانین برای خود تعرفه پرداختی مشخص کرده و به انحراف آلوده شدند.
آیت الله موسوی جزایری تصریح کرد:با توجه به این شرایط مشخص است که تاکنون دربرخی از دستگاه های کشور، نظامنامه منظمی برای پرداخت حقوق وجود نداشته و همین موضوع، برخی از آنها را به انحراف کشانده است.
امام جمعه اهواز در ادامه سخنانش با انتقاد از سازمان آب و برق خوزستان مبنی بر همکاری نداشتن با کشاورزان در ارائه مجوز استفاده از آب برای زمین های کشاورزی گفت:سال جاری بارندگی های خوبی که در خوزستان داشتیم دریاچه های پشت سد های دز، مارون، کرخه و کارون پرآب شد، ولی همچنان سازمان آب و برق خوزستان در زمینه مجوز استفاده کشاورزان از آب کوتاهی می کند در حالی که در برخی از مناطق استان کشاورزی تنها راه معیشت ساکنان است.
خطیب نماز جمعه اهواز گفت:بر اساس برخی اطلاعات، در برخی شهرهای استان، سازمان آب و برق خوزستان علاوه بر این که پول های کلان از کشاورزان دریافت می کند، بخش های کشاورزی و شیلات را نیز مورد تهدید قرار می دهد که با کمبود آب مواجه بوده و اجازه استفاده از آب را ندارند.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تاکید کرد:شهرستان شادگان نیز که در انتهای مسیر رودخانه مارون(جراحی) قرار دارد از این آب بی بهره بوده و زمانی که آب به این شهرستان می رسد دیگر تمام شده است در حالی که این شهرستان فاقد کارخانه های مصرف کننده آب است.
آیت الله موسوی جزایری به سخنان برخی مبنی بر انتقال آب کارون اشاره کرد و گفت:خوزستانی ها با انتقال حتی یک قطره آب از کارون مخالف بوده و اجازه انتقال آب را نخواهند داد.
وی همچنین به روز پنجم مرداد ماه سالروز اقامه نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی اشاره کرد و این روز بزرگ را گرامی داشت.
خطیب نماز جمعه اهواز همچنین در سخنانش به فرارسیدن سالروز عملیات مرصاد و شکست نیروهای منافقان در دشت حسن آباد اشاره کرد و از روحیه انقلابی غیور مردان نیروهای مسلح که با تمامی امکانات در برابر نیروهای بعثی و منافقان ایستادگی کردند قدردانی کرد.
وی در پایان نیز به فرارسیدن روز فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت:فنی و حرفه ای می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان داشته باشد چرا که در سال های اخیر مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه نیز نتوانست راهی برای رفع مشکل بیکاری باشد.
آیت الله موسوی جزایری تصریح کرد:اگر آموزشگاه های فنی و حرفه ای تقویت شود می توانیم با تکیه بر مهارت های جوانان از واردات بی رویه قطعات و پوشاک جلوگیری کرده و آنها را بومی سازی کنیم.
7152/6125

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا