اختصاص 240میلیارد ریال به ماشین آلات کشاورزی درکهگیلویه و بویراحمد

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :
شهرام عسکری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار برای خرید ادوات کشاورزی مانند تراکتور و دیگر ماشین های دنباله دار با دوره بازپرداخت پنج ساله و کارمزد 14/5درصد پرداخت می شود.
وی اظهار کرد: هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد و در صورت نیاز امکان جذب اعتبار بیشتری برای پرداخت به کشاورزان وجود دارد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سال گذشته 85 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای خرید ماشین آلات کشاورزی در این استان به کشاورزان پرداخت شد.
عسکری با بیان این که سود تسهیلات ماشین آلات کشاورزی که در سال گذشته 18 درصد بود افزود: کاهش سه و نیم درصدی کارمزد این تسهیلات امکان استقبال کشاورزان را بیشتر کرده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ضریب بهره وری از ماشین آلات کشاورزی در این استان امسال نسبت به سال 92 به بیش از دو برابر افزایش یافته است.
جعفرگوهرگانی افزود: میزان بهره وری از ماشین آلات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که در سال 92 هشت دهم درصد اسب بخار در یک هکتار بود هم اکنون به یک و شش دهم درصد اسب بخار در هر هکتار رسیده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: پرداخت تسهیلات بانکی مهمترین دلیل این افزایش بهره وری بوده است.
گوهرگانی بیان کرد: افزایش بهره وری از ماشین آلات کشاورزی ضمن پایین آوردن قیمت تمام شده محصولات کشاورزی نقش مهمی در رفاه بهره برداران دارد.
کهگیلویه و بویراحمد 270 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد.
بهره برداران این استان سالیانه 800 هزار تن محصول تولید و روانه بازار مصرف می کنند.
8143/6110

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا