8 هزار مترمربع دیواره های کوتاه شهر اصفهان نقاشی می شود

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

8 هزار مترمربع دیواره های کوتاه شهر اصفهان نقاشی می شود

معاون طراحی و هنری شهری سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از نقاشی 8 هزار مترمربع از دیواره های کوتاه خیابان های اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان، محمدعلی کاروان در این باره گفت: پیش از این شهرداری اصفهان برای زیباسازی منظر شهری دیواره های کوتاه را با انتخاب رنگ شهر، رنگ آمیزی می کرد اما امسال سیاست های زیباسازی دیواره های کوتاه تغییر کرده و با زیرسازی این دیواره ها، نقاشی های دیواری بر روی آن ها نقش می بندد.

وی افزود: این نقاشی های دیواری با موضوعات مطالعه، قصص قرآنی و قصه های اساطیری و کهن ایرانی برای نوروز 96 نقاشی می شود.

وی با اشاره به برگزاری فراخوان میان هنرمندان کشوری در زمینه دیوارنگاره بیان کرد: اثرات برگزیده در موضوعات مختلف شامل مطالعه و قصص قرآنی در سطح شهر کار می شود.

معاون طراحی و هنری شهری سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان ادامه داد: داستان های اصحاب کهف، حضرت مریم (س)، حضرت نوح (ع) و … از جمله قصص قرآنی هستند که دیواره های کوتاه شهر را مزین می کنند.

وی اظهار کرد: در بخش قصه های اساطیری و کهن نیز 80 داستان از کتاب های کهن و فاخر ادبیات فارسی از جمله منطق الطیر عطار، فی ما فی و مثنوی مولوی، بوستان و گلستان سعدی، شاهنامه فردوسی و حکایات عبید زاکانی روی دیواره ها نقاشی می شود.

کاروان دیوارنگاری دیواره های مرتفع و دیوارنگاره شهدا را از دیگر پروژه های سازمان زیباسازی تا پایان سال جاری دانست.

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا