فرماندار: سرانه فرهنگی مشهد تناسبی با جمعیت این شهرستان ندارد

‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک :

سید رحیم نوروزیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه مسائل و مشکلات این کلانشهر در سایه اسم و عظمت آن گم شده است، افزود : سهم این شهرستان از اعتبارات، امکانات و نیروی انسانی به تناسب وضعیت و جمعیت و گستردگی آن نیست.
وی با بیان اینکه این شهر حجم گسترده ای از مسائل، معضلات و ناهنجاری ها را دارد، اظهار کرد: باید در تناسب بودجه، امکانات و نیرو این موضوع رعایت شود و دستگاه ها و ادارات شهرستانی باید در این خصوص جدی وارد عمل شوند.
وی میانگین بیکاری مشهد در استان را بالاتر و بیشتر از همه دیگر شهرهای استان عنوان و خاطرنشان کرد: امروز این کلانشهر با این گستردگی نیازها و مسائل، نیازمند یک روحیه بسیجی و جهادی است و باید ادارات شهرستانی هم در این حوزه همکاری و تلاش خود را مضاعف کنند.
وی با بیان اینکه باید بین وظایف صف و ستادی تفکیک مشخص و روشنی باشد ، گفت :مسائل شهرستان مشهد به عنوان مرکز استان، در سایه مسائل استانی قرار می گیرد و این موضوع بسیار نمود دارد درحالی من به عنوان فرماندار مشهد به مسئولیت خود واقفم و آنرا می پذیرم و در قبال این مسئولیت نیز پاسخگو هستم.
وی تصریح کرد : هنوزبرخی دستگاه های شهرستانی ما چارت سازمانی مناسب را ندارند و باید مشخص شود آیا مدیر شهرستان لازم است واگر هست باید پاسخگو هم باشد.
نوروزیان افزود : امروز شاهدیم گاه تصمیماتی در برخی سازمان ها و ادارات کل در رابطه با مشهد و مسائل این کلانشهر گرفته می شود بدون آنکه آن دستگاه شهرستانی و فرمانداری در جریان باشد .
وی گفت : هر تصمیمی درباره مشهد و حوزه جغرافیایی این شهر گرفته می شود باید با هماهنگی فرمانداری و دستگاه مربوطه شهر باشد زیرا ما باید پاسخگو باشیم، حال آنکه حتی گاهی درباره اعتبارات مشهد در جای دیگری تصمیم گیری می شود و تجمیع می کنند و فرمانداری هم بی اطلاع است.
وی بر ضرورت تعامل و همکاری بیشتر بین دستگاه ها بویژه استانی و شهرستانی تاکید کرد و گفت : در عین حال باید از موازی کاری و پراکنده کاری که به شدت در استان و مشهد با آن مواجهیم پرهیز شود زیرا به میزانی که این تعامل و هماهنگی بیشتر شده و امور بر اساس اولویت انسجام یابد، می توان از منابع محدود خود استفاده بهتری برای خدمات دهی و توسعه شهر ببریم.
1906/ 6012خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا