سطح جاده ها در گردنه های شمالی استان زنجان لغزنده است

محمد امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه روز گذشته بارش برف در جاده های استان زنجان جریان داشت همه مسیرهای ارتباطی این استان توسط راهداران نمک پاشی و تیغ زنی شد.
وی تاکید کرد: بارش های پراکنده و برودت هوا موجب لغزندگی سطح جاده ها در گردنه های بادامستان، خانچای، ذاکر و آق گدیک شده است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: به جز مسیرهای بیان شده تردد در سایر مسیرهای اصلی و فرعی این استان بدون مشکل جوی در جریان است.
امینی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیروهای راهداری با تمام تجهیزات در 28 راهدارخانه استان زنجان در راستای ارائه خدمات مورد نیاز به مسافران و رانندگان عبوری به صورت 24 ساعته آماده هستند.
وی، از همه رانندگانی که قصد تردد در جاده های این استان را دارند، خواست خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ، لاستیک یخ شکن، وسایل گرمایشی، لباس گرم و جیره غذایی خشک مجهز کنند.
هموطنان قبل از اقدام به سفر، در بررسی خودروهای خود از کامل و سالم بودن مخزن خودرو، برف پاک کن و بخاری آن اطمینان داشته باشند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه 141، سایت www.141.ir ارتباط برقرار و سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا، هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در هر ساعت از شبانه روز در تماس باشند.
37 دستگاه نظارت تصویری و 58 دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 20 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و 600 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی** انتشار دهنده: رویا رفیعی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا