آخرین وضعیت بارش ها و وضعیت راه ها/بازدید وزیر از محورهای برفگیر شمال شرق تهران

در این میان و در گیر و دار بارش های سنگین برف و بوران و باران، وزیر راه و شهرسازی از محورهای برفگیر شمال شرق تهران بازدید کرد و از نزدیک مشکلات را دید و بر آن شد تا طرحی نو بر اندازد و پیش بینی حوادث آتی کند.
وی با تشریح اقدام های انجام شده برای امدادرسانی به مردم گرفتار در برف در محورهای برف گیرشمال شرق استان تهران گفت: با وجود انتشار اطلاعیه های مسدود بودن مسیر، خودروهای زیادی در این محورها گرفتار شدند.
به گزارش‌‌‌‌‌پایگاه خبری ارک به نقل از ایرنا ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی امروز(جمعه) به منظور بررسی وضعیت در راه‌ماندگان برف و کولاک به محورهای برف‌گیر شمال‌شرق استان تهران (هراز و فیروزکوه) رفت تا از نزدیک درجریان امدادرسانی و وضعیت جاده‌ها و راه‌ها قرار بگیرد.
آخوندی اظهارداشت: با وجود سختی‌های فراوان و همچنین به رغم آنکه هوا در فیروزکوه مفنی 18 درجه سانتیگراد بود و بادی در حدود70 تا80 کیلومتر درساعت می‌وزید، همه نیروهای امدادی تلاش کردند تا بتوانند دراین شرایط دشوار شهروندان در راه‌ مانده را از راه‌های مسدود عبور دهند.
وزیر راه و شهرسازی گفت: شب گذشته، شب بسیاردشواری درمحورهای فیروزکوه به سمت گردنه گدوک بود و همچنین در جاده هراز به دلیل برف و کولاک مشکلات زیادی ایجاد شد.
به گفته آخوندی، اگرچه از ساعت 15عصر روز گذشته، مسدود بودن مسیر در اطلاعیه هایی اعلام شده بود اما تعداد خودروهایی که در این مسیر درحرکت بودند، زیاد بود و در زمان شب دشواری‌های زیادی ایجاد شد.
عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به حضور درمحور فیروزکوه به منظور بررسی وضعیت امدادرسانی ازسوی راهداران وهمچنین سایر امدادرسانان، گفت: شب گذشته تا دیروقت درستاد راهداری و درستاد پلیس وهمچنین سایر ارگان ها همچون هلال احمر و ارتش امدادرسانی داشتند.
آخوندی افزود: با توجه به اینکه کولاک در این مدت ادامه داشت، تا ساعت 3 و نیم صبح تلاش زیادی شد تا خودروهای زیادی را از این محور عبور دهند اما باز هم در همان ساعت نیمه شب نیز کولاک شدیدی آمد ولی همکاران ما توانستند مشکلات عبور را برای مردم تا حد زیادی برطرف کنند.
وی ادامه داد: مسافران و راهدارانی که در محورها بودند، سختی‌های زیادی را متحمل شدند اما در هر صورت شرایط بحرانی با تلاش ستاد بحرانی که به این منظور با کمک اداره کل راه و شهرسازی، اداره راهداری، هلال احمر، پلیس و ارتش تشکیل شده بود، هموار شد.
آخوندی افزود: متاسفانه درجاده هراز بهمن شدیدی رخ داد و مرحوم «محمدعلی طلوعی مقدم» راهدار فداکار جان باخت که این ضایعه را به خانواده وی و تمامی راهداران تسلیت می‌گویم.
وزیر راه وشهرسازی کار راهداری را دشوار توصیف کرد و یادآورشد که راهداران با جان فشانی تلاش می کنند تا بتوانند راه ها را برای تردد هموطنان تمیز و ایمن نگه دارند.
اقتصام/2025/1724
تنظیم کننده: لیلا جودی * انتشار: حسین فتح الهی

اطلاع از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا