850 خانوار دارای دو معلول صاحبخانه می شوند

پایگاه خبری ارک خبر:

مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن درگفت وگو با ایرنا:

850 خانوار دارای دو معلول صاحبخانه می شوند

 مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن در ایام دهه مبارک فجر 850 واحد مسکن معلولان را به خانوارهای دارای دو معلول واگذار می کند.

ارک خبربه نقل از ایرنا:«حمیدرضا سهرابی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: برای ساخت این واحدهای مسکونی در کشور 180 میلیون ریال کمک به بلاعوض به این خانواده ها پرداخت شده و بین 180 تا 200 میلیون ریال نیز تسهیلات بانکی اختصاص یافته است.
وی با بیان این که برای ساخت واحدهای مسکونی خانوارهای دارای دو معلول در مجموع بین 360 تا 380 میلیون ریال هزینه می شود، گفت: نرخ سود این تسهیلات برای این خانوارها 5 درصد تعیین شده است.
مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: در طرح خانه دار شدن خانوارهای دو معلول بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی همکاری دارند تا این قشر آسیب پذیر جامعه بتوانند در شهرها و روستاها صاحب خانه شوند.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح از خرداد ماه 1394 آغاز شده است، گفت: براساس این طرح تمام خانوارهای روستایی و شهری دو معلول به بالا بدون مسکن صاحب خانه می شوند.
به گفته سهرابی، برای تامین مسکن اقشار کم درآمد جامعه در برنامه پنجساله ششم توسعه کشور، دولت در نظر دارد سالیانه 150 هزار مسکن با استفاده از منابع دولتی و تسهیلات بانکی در شهرها برای اقشار کم درآمد دهک پایین جامعه احداث کند.
این مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآورشد: از زمان آغاز بکار دولت یازدهم تاکنون 270 هزار واحد روستایی در سطح کشور به بهربرداری رسیده و 55 هزار واحد نیز در روستاهای کشور بازسازی شده و 55 هزار واحد دیگر نیز در دست احداث است.
وی افزود: یک سوم جمعیت کشور در روستاها زندگی می کنند و هم اکنون در 38 هزار روستای بالای 20 خانوار در سطح کشور، 5 میلیون و 400 تا 500 مسکن وجود دارد.
مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهارداشت: این در حالی است که بر اساس آمار سال 1390 مجموع واحدهای مسکن روستایی در کشور 5 میلیون و 170 هزار ها واحد بوده است.
اقتصام**1108**1561**خبرنگار: ایرج منصوری** انتشار: مژگان توانا

دکمه بازگشت به بالا