پیشرفت فیزیکی خط آهن میانه – اردبیل به 45.5 درصد رسیده است

پایگاه خبری ا رک خبر-تهران:

مدیرعامل شرکت ساخت:

پیشرفت فیزیکی خط آهن میانه – اردبیل به 45.5 درصد رسیده است

 مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور پیشرفت فیزیکی زیرسازی راه آهن میانه – اردبیل را بیش از 68درصد اعلام کرد و گفت: پیشرفت ساختمان ایستگاه‌های این مسیر ریلی 32 درصد و در مجموع پیشرفت فیزیکی کل این خط آهن به 45.5 درصد رسیده است.

به گزارش ارک خبربه نقل ازایرنا ا، «خیرالله خادمی» در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از راه آهن میانه -اردبیل افزود: رئیس و اعضای کمیسیون عمران با سفر به استان اردبیل از روند اجرای این خط ریلی بازدید و در رابطه با نحوه تامین مالی این پروژه تصمیم های مهمی اتخاذ شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر اهمیت پروژه راه آهن میانه- اردبیل اظهار داشت: از طریق این خط ریلی و اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور، مراودات اقتصادی بین این استان و آذربایجان شرقی تقویت خواهد شد و با وجود کارخانه ذوب‌آهن در استان اردبیل می توان از طریق حمل و نقل ریلی مواد اولیه و مورد نیاز از بنادر جنوبی کشور و استان های کرمان، خوزستان و اصفهان را به استان اردبیل منتقل کرد.
خادمی یادآورشد: راه آهن میانه اردبیل به طول 175 کیلومتر در دو بخش میانه- فیروزآباد به طول 79 کیلومتر و فیروزآباد- اردبیل به طول 96 کیلومتر در دست اجرا است و به دلیل کوهستانی بودن منطقه دراین مسیر بالغ بر 62 دستگاه تونل به طول 23 هزار و 810 متر، 31 دستگاه پل دره ای بزرگ به طول 4 هزار و 23 متر، 3 کیلومتر پل آبرو و 4 کیلومتر گالری در این محور طراحی شده که احداث آنها به عملیات سخت و پیچیده مهندسی نیاز دارد.
خادمی سرعت طراحی شده این خط ریلی را برای قطارهای مسافری 160 کیلومتر در ساعت و قطارهای باری 120 کیلومتر در ساعت عنوان و افزود: ترافیک مسافری این راه آهن در سال یک میلیون و 500 هزار نفر و ترافیک باری آن سالیانه 4 میلیون تن پیش بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا