رشد ۲۰۰ درصدی گردشگران خارجی و توسعه گردشگری حلال در ارس

ارک خبر- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از رشد ۲۰۰ درصدی گردشگران خارجی و توسعه گردشگری حلال نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۵ در این منطقه خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: طبق ارزیابی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور تعداد سه هزار و ۴۳ نفر گردشگر خارجی در سال گذشته وارد ارس شده اند، درحالی که آمار سال پیشین هزار و ۱۳ نفر بوده است.

وی گفت: بر اساس این ارزیابی جذب هزار و ۱۱۴ نفر گردشگر خارجی هدفی بود که برای گردشگری ارس تعیین شده بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: جذب این میزان گردشگر خارجی در ارس فراتر از هدف تعیین شده برای سال ۱۳۹۶ می باشد.

وی اظهار کرد: طبق ارزیابی ها میزان رشد عملکرد ارس در جذب گردشگر خارجی نسبت به هدف تعیین شده برای کل سال ۱۳۹۶ برابر با ۲۷۳ درصد است.

نریمان توسعه گردشگری حلال و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این حوزه را از برنامه های مهم ارس در سال ۱۳۹۷ برشمرد و گفت: پتانسیل های فراوان و بالقوه این منطقه در حوزه گردشگری امکان توسعه صنعت توریسم و رونق بیش از پیش فعالیت های اقتصادی را فراهم می کند.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران واقع شده و علاوه بر ظرفیت های بالقوه در توسعه تجارت جهانی، به واسطه وجود ذخیره گاه های حیات وحش، مناطق حفاظت شده محیط زیست، جنگل های ارسباران، گونه های مختلف گیاهان دارویی، آثار تاریخی و ثبت جهانی و ملی و زیبایی های حاشیه رودخانه ارس از جلفا تا خداآفرین نیز قابلیت توسعه صنعت توریسم و افزایش تولید ناخالص داخلی حاصل از این بخش را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا