ناظران آب هدررفت آب را رصد می کنند

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

ناظران آب هدررفت آب را رصد می کنند

در شرایط کمبود آب به ویژه در حوزه نگهداری و آبیاری فضای سبز شهری، سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان، برای اولین بار طرح ناظران آب را به اجرا در آورد؛ در این طرح تمامی کارشناسان آب این سازمان، با عنوان ناظر آب به رصد نحوه آبیاری و هدررفت احتمالی آب در سطح شهر می پردازند. همچنین با هماهنگی سامانه تلفنی ۱۳۷، یک نفر از ناظران آب در اداره ارتباطات مردمی ۱۳۷ مستقر می شوند تا اطلاعات و آموزش های لازم را در اختیار شهروندان قرار دهند و گزارش های شهروندان در خصوص هدر رفت آب در سطح شهر را به صورت مستقیم، پیگیری کنند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، معاون فنی و اجرایی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان در این باره گفت: ناظران آب این سازمان و مناطق ۱۵ گانه با کارشناسان سامانه ۱۳۷ در زمینه گزارش های مردمی مبنی برهدررفت آب در ارتباط هستند تا با ارائه راهکارهای لازم، هر گونه هدر رفت آب از سوی شهروندان در لحظه کنترل شود.

علی اصغر اسدالهی با اشاره به این که بخش قابل توجهی از تماس های شهروندان با ۱۳۷ در زمینه باز بودن شیر آب پارک ها و نشتی آب است، ادامه داد: یک نفر نماینده از سوی سازمان پارکها در مرکز ۱۳۷ شهرداری اصفهان مستقر خواهد شد تا راهنمایی لازم را برای کنترل هدر رفت آب به صورت لحظه ای را به شهروندان ارایه دهند.

وی با تاکید بر این که برای کاهش هدر رفت آب در پارک ها و فضای سبز باید شهروندان همکاری لازم را داشته باشند، اذعان داشت: علاوه بر آموزش کارگران برای آبیاری فضاهای سبز، ناظران و کارشناسان این سازمان در مناطق ۱۵ گانه چگونگی انجام آبیاری ها را رصد و گزارش می کنند.

معاون فنی و اجرایی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از شهروندان نیز درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه مصرف بی مورد و هدررفت آب و به منظور پیشگیری با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند و علاوه بر آن قبل از تماس با سامانه ۱۳۷ در صورت امکان خود نسبت به بستن شیر آب اقدام کنند.

وی تأکید کرد: کارشناسان و ناظران آب مناطق و سازمان پارک های فضای سبز، شهروندان این شهر هستند و دغدغه اصلی آنها کاهش هدر رفت آب است؛ بنابراین از شهروندان درخواست می شود همکاری لازم را با آنها داشته باشند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا