ثبت محور تاریخی و طبیعی اصفهان در یونسکو بررسی می‌شود

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

شهردار اصفهان:

ثبت محور تاریخی و طبیعی اصفهان در یونسکو بررسی می‌شود

شهردار اصفهان اعلام کرد: در دیدار با معاون میراث فرهنگی کشور بر ثبت محور تاریخی و طبیعی اصفهان در یونسکو تاکید و مقرر شد این مهم  بررسی شود.

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در برنامه رادیویی “سلام اصفهان” اظهار کرد: در دیدار با معاون میراث فرهنگی کشور بر توسعه گردشگری شهر، صیانت بیشتر از اصفهان و همچنین ثبت محور تاریخی و طبیعی اصفهان در یونسکو تاکید و قرار شد این موضوع با جدیت دنبال شود، البته قبل از این نیز پیرامون ثبت محور تاریخی با معاون رییس جمهور صحبت و قرار شد موضوع را با جدیت دنبال کنند.

وی ادامه داد: هفته گذشته با یک گروه قوی سرمایه گذار داخلی در اصفهان که از اعتبار خوبی برخوردار هستند، برای همکاری‌های اقتصادی مذاکراتی انجام شد و بازدید آنها از برخی پروژه‌های مهم شهری رقم خورد.

بازدید از پروژه‌های نیمه کاره و در دست اقدام

شهردار اصفهان به انجام بازدیدهایی از نقاط مختلف شهر اشاره و تصریح کرد: هفته گذشته از شهرداری منطقه ۱۰ بازدید و مشکلات، همچنین پروژه‌های نیمه کاره و در دست اقدام این منطقه بررسی شد که امیدواریم در سال جاری این پروژه‌ها به نتایج خوبی برسد.

نوروزی با بیان اینکه از هفته جاری به شیوه‌های جدید با مردم ارتباط خواهیم داشت، افزود: در هفته گذشته بازدیدی از منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان نیز انجام و در نماز جمعه رهنان حضور پیدا کردیم، با مردم گفتگو داشتیم، همچنین با مسئولان و امام جمعه رهنان دیدار و مشکلات بررسی شد.

وی با بیان اینکه شامگاه پجشنبه هفته گذشته در جمع پر شور مردم محله دهنو حضور یافته و با آنها گفت و گو داشتیم، اظهار امیدواری کرد: نتیجه این دیدارها از محرومیت منطقه بکاهد.

۳۲۴ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد

شهردار اصفهان به بازدید از بخش‌های مختلف زندان مرکزی اصفهان اشاره کرد و گفت: به دنبال بازدید از کارگاه‌هایی که زندانیان در آنها فعال هستند، لایحه دو فوریتی تقدیم شورای اسلامی شهر کردیم که شورای شهر نیز روز یکشنبه بررسی و به اتفاق آراء تصویب و قرار شد ۳۰۰ میلیون تومان در این ایام برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد کمک کنیم، همچنین در برنامه تلویزیونی «یک شهر ضیافت»  این عدد به ۳۲۴ میلیون تومان رسید.

نوروزی ادامه داد: هفته گذشته در شورای معاونان پروژه های نیمه کاره شهر و مشکلاتی از سالهای پیش باقی مانده بود، مورد بررسی قرار گرفت، همچنین میدان امام علی(ع) را بازدید کردیم و تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم در سال جاری میدان امام علی(ع) از این وضعیت خارج و تحول عظیمی در این میدان بزرگ شهری ایجاد شود.

اجرای  ۴۷ عنوان برنامه در ماه مبارک رمضان

وی در ادامه سخنان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد به مردم اصفهان ابراز امیدواری کرد: همه مردم از شب‌های قدر که از هزار ماه برتر است، به خوبی استفاده کنند.

شهردار اصفهان اضافه کرد: در ایام ماه مبارک رمضان ۴۷ عنوان برنامه اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی در قالب ۲۰۰ اجرا در باغ های نور، غدیر و سایر نقاط مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان برگزار شده است.

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا