برگزاری همایش بزرگ قرآن پژوهان وجشن میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) در ذوب آهن اصفهان

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

برگزاری همایش بزرگ  قرآن پژوهان وجشن میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) در ذوب آهن اصفهان

باتدبر وعمل به قرآن وتمسک به اهل بیت(ع) سعادت دنیوی واخروی حاصل می شود

همایش بزرگ قرآنی و جشن با شکوه میلاد با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) با حضور با شکوه شرکت کنندگان تمامی کلاس ها و جلسات قرآنی ماه مبارک رمضان وبه همت دارالقرآن الکریم و روابط عمومی در صبح روزچهارشنبه ۹ خرداد ماه سال جاری  مطابق با۱۴ ماه مبارک  رمضان و همزمان با روز پانزدهم این ماه سالروز ولادت با سعادت امام حسن(ع) در مسجد الزهرا(س)  ذوب آهن اصفهان برگزار گردید . در این محفل بزرگ قرآنی که با اجرای قرائت و ترتیل قرآن توسط قاریان ذوب آهنی ؛ مداحی برای  ولادت فرخنده حضرت امام حسن مجتبی (ع) واجرای گروه تواشیح تنزیل همراه بود.

آیت ا… رهبر رئیس دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی ذوب آهن در سخنانی به اهمیت قرآن و جایگاه آن در هدایت مسلمانان  ودیگر مردمان جهان پرداخت . وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) گفت : امیر کلام حضرت مولی الموحدین امام علی (ع) در مورد عظمت قرآن می فرماید : بدانید که با داشتن قرآن بین شما فقرو تنگدستی وجود ندارد و با نبودن قرآن در بین شما برای کسی ثروتمندی و بی نیازی نخواهد بود . وی همچنین با اشاره به حدیث ثقلین  که در اواخر عمر با برکت پیامبر اکرم (ص) توسط ایشان به مسلمانان عرضه شد به شرح ثقل اکبر وثقل کبیر پرداخت و گفت طبق این حدیث متواتر پیامبر اکرم (ص) بعد از رحلت خود دو امانت بزرگ بین امت خود باقی می گذارد و این دو امانت همانا قرآن و اهل بیت (ع) هستند و مسلمانان با چنگ زدن به این دو و پیروی از آنها تا قیامت رستگار و در امان خواهند بود . وی  باذکر آیات و احادیث دیگری افزود قرآن منشور جاویدان الهی وآخرین کتاب آسمانی برای بشریت است وازاین رو همه نیازهای بشر در قرآن مطرح شده و تمامی علوم از آن استنباط می شودومسلمانان با تدبربه قرآن وعمل به آن  می توانندتمامی مشکلات امروز جامعه اسلامی رابرطرف  کرده وبه سعادت دنیوی واخروی نایل شوند. وی افزود با توجه به اهمیت علوم و معارف نهفته درقر آن و رموز فراوان آن این کتاب بدون مفسر قابل درک نبوده و شارحین و مفسرین این قرآن ائمه (ع) بوده و آنها قرآن ناطق هستند . آیت ا… رهبر در ادامه با اشاره به ۱۵ ماه رمضان و ولادت با شکوه کریم اهل بیت حضرت امام حسن (ع) در این روز به ذکر فضائل و نحوه نامگذاری آن حضرت پرداخت و یادآور شد که نام آن بزرگوار به درخواست پیامبر اکرم(ص) وحضرت علی (ع) توسط حق تعالی و توسط جبرئیل به پامبر اسلام (ص) و حضرت علی (ع) ابلاغ شده و بر این اساس امام دوم شیعیان جهان به نام حسن نامیده شد و آن حضرت از تمام جهات شبیه پیامبر(ص) و محور تمامی خوبی ها و نیکی ها و صاحب برکت و کرامت است .

در پایان این محفل قرآنی حجت الاسلام والمسلمین نعمتی مسئول دارالقرآن الکریم ذوب آهن ضمن گزارشی از برگزاری کلاس های قرآنی در ماه مبارک رمضان یادآور شد که ذوب آهن اصفهان از مراکز نمونه در برگزاری جلسات قر آنی در کشور بوده واز این رو در طول روزهای ماه مبارک رمضان امسال در ۵۶ مسجد و محفل قرآنی جمع زیادی از همکاران علاقه مند به فرهنگ قرآنی در این جلسات حضور پیدا کرده و این حضور تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت .وی افزود دراین جلسات افراد برتر قاری وحافظ قرآن وجود دارند که شناسایی ومعرفی می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمتی درپایان از مدیر عامل ، معاونین ، مدیران ، بسیج ، هماهنگی تبلیغات اسلامی ؛معلمین و رابطین قرآنی و تمامی افراد دخیل در برگزاری محافل نورانی قرآن در ذوب آهن تشکر و قدردانی کرد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا