رشد ۲۷ درصدی تولید فولاد خام ایران

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

همزمان با رشد ۱۵ درصدی تولید در گروه فولاد مبارکه صورت گرفت؛

رشد ۲۷ درصدی تولید فولاد خام ایران

به گزارش خبرنگار فولاد در چهارماهۀ اول سال میلادی، فولاد مبارکه با تولید ۲ میلیون و ۲۷۶ هزار تن، فولاد هرمزگان با تولید ۵۰۵ هزار تن و مجتمع فولاد سبا با تولید ۳۸۸ هزار تن، به ترتیب رشد ۱۲ و ۶ و ۷۰ درصدی را به ثبت رساندند.

به گزارش انجمن جهانی فولاد (World Steel Association)، در مدت مذکور، ایران ۸ میلیون و ۱۲۷ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته (۶ میلیون و ۳۶۹ هزار تن) ۲۷٫۶ درصد رشد نشان میدهد.

این گزارش حاکی است تولید فولاد خام ایران در آوریل ۲۰۱۸ با رشد ۱۲٫۴ درصدی به یک میلیون و ۹۵۰ هزار تن رسید. این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۷۳۵ هزار تن بود.

تولید ۶۴ کشور فولادساز جهان نیز در چهارماهۀ نخست سال جاری میلادی ۵۷۵ میلیون و ۱۵۵ هزار تن ثبت شد که حاکی از رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین میزان تولید فولادسازان جهان در آوریل ۲۰۱۸، با ۴٫۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۴۸ میلیون و ۳۲۲ هزار تن رسید. این رقم در آوریل سال گذشته ۱۴۲ میلیون و ۴۳۳ هزار تن ثبت شد.

طی چهارماهۀ نخست ۲۰۱۸ به ترتیب چین با تولید ۲۸۸ میلیون و ۹۶۹ هزار تن، هند با ۳۵ میلیون و ۳۸۱ هزار تن، ژاپن با ۳۵ میلیون و ۱۲۹ هزار تن، روسیه با ۲۳ میلیون و ۷۹۷ هزار تن و کره جنوبی با ۲۳ میلیون و ۶۹۶ هزار تن ۵ کشور برتر فولادساز جهان بودند.

در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۸ (از ۱۰/ ۱۰/ ۱۳۹۶ تا ۱۰/۰۲/۱۳۹۷) تولید فولاد خام در گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا و فولاد هرمزگان) با ۱۵٫۴ درصد رشد به ۳ میلیون و ۱۶۹ هزار تن رسید؛ در این بازۀ زمانی تولید فولاد خام ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷٫۶ درصد رشد کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا