آینده خط دو مترو با خرید اوراق مشارکت توسط مردم، تضمین شد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

 

تمام اوراق مشارکت خط دو مترو به فروش رسید

آینده خط دو مترو با خرید اوراق مشارکت توسط مردم، تضمین شد

 

تمامی اوراق مشارکت خط دو مترو اصفهان به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال به فروش رسید.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، مدیر امور درآمد شهرداری اصفهان در این باره گفت: با پیشنهاد شهرداری اصفهان و با تصویب شورای شهر، انتشار ۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای تامین منابع مالی فاز یک  خط ۲ قطار شهری اصفهان با سود ۲۰ درصد در دستور کار قرار گرفت.

نادر آخوندی از ویژگی های اوراق مشارکت  مترو را تضمین ۵۰ درصد اصل و سود آن توسط دولت دانست و افزود: مجوز انتشار اوراق مشارکت به روزهای پایانی سال گذشته موکول شد و امکان فروش اوراق به طور کامل به وجود نیامد؛ از این رو در سال جاری درخواست تمدید انتشار به بانک عامل و بانک مرکزی ارسال شد.

وی تصریح کرد: شهرداری اصفهان با وجود نوسانات اقتصادی در بازار ارز و حوزه پولی کشور توانست با اخذ مجوز تمدیدی از بانک مرکزی، کل اوراق خود را به فروش برساند.

مدیر امور درآمد شهرداری اصفهان اظهار امیدواری کرد: با تلاش های صورت گرفته در حوزه تأمین مالی به زودی شاهد پیشرفت فاز یک خط ۲ قطار شهری اصفهان خواهیم بود و تأخیرهای احتمالی نیز به سرعت جبران می شود.

وی ادامه داد: با تأمین منابع مورد نیاز برای خط دو قطار شهری، این پروژه بزرگ شهر اصفهان در زمان بندی صورت گرفته شده در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

گفتنی است؛ خط دوم قطار شهری اصفهان از شمال شرق آغاز شده و به غرب اصفهان حرکت می کند که مقرر شده این پروژه در دو فاز اجرایی شود. فاز اول از شهرک امام حسین (ع) تا میدان امام علی(ع) و فاز دوم آن از میدان امام علی (ع) تا مدرسه نجفی است.

 

دکمه بازگشت به بالا