توسعه شهر با حفظ همه جانبه همه سرمایه ها محقق می شود

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

شهردار اصفهان در آیین تکریم و معارفه خدمتگزاران مردم در شهر:

 

توسعه شهر با حفظ همه جانبه همه سرمایه ها محقق می شود

 

شهردار اصفهان با اشاره به خشکی زاینده رود و بحران خشکسالی، گفت: باید با آموزش، فرهنگسازی در خصوص کشت، استفاده از فضای سبز مقاوم و آبیاری درست و صحیح محدودیت و تهدید کم آبی را به فرصت تبدیل کنیم.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در آیین تکریم و معارفه خدمتگزاران مردم در شهرداری اصفهان، با بیان این که تغییرات مدیریتی در شهرداری به منظور ایجاد فضای جدید و افزایش کارآمدی و نشاط است، افزود: لازم است تصمیمات اتخاذ شده در سطح مدیریت، ماندگار و برای بلند مدت تاثیرگذار باشد تا رفاه و سطح کیفیت خدمات اجتماعی را افزایش دهد.

 

چاره ای جز کاستن شکاف های اجتماعی و طبقاتی در جامعه نداریم

 

شهردار اصفهان با بیان این که مدیریت شهری اصفهان به دنبال سرمایه های متنوع و متعدد مالی، انسانی، فیزیکی و فرهنگی است، تصریح کرد: سرمایه فرهنگی منجر به تقویت باورهای جامعه و ایجاد وحدت رویه و انسجام می شود. همچنین سرمایه اجتماعی همراهی و همدلی را در جامعه به دنبال خواهد داشت و بقای اجتماع را تقویت می کند.

شهردار اصفهان از اهمیت سرمایه منابع طبیعی در راستای هموار کردن راه توسعه سخن به میان آورد و بیان کرد: این سرمایه باید به گونه ای حفظ شود تا شهروندان احساس عدالت و برابری کنند و اگر همه سرمایه‌ها و درآمدها با هم و در کنار هم حفظ شوند، می‌توانیم راه توسعه و پیشرفت را ادامه دهیم.

وی با تاکید بر این که چاره ای جز کاستن شکاف های اجتماعی و طبقاتی در جامعه نداریم، بیان کرد: شهرداری محلی برای خدمت به تمام شهروندان است و در این دوره ملاک و میزان شهرداری خدمات رسانی بهتر به تمام شهروندان بدون هیچ تمایزی است که معنای آن رعایت حقوق شهروندی برای تمام اقشار جامعه است.

 

شهر خلاق باید رفاه عمومی برای همه شهروندان داشته باشد

 

شهردار اصفهان با بیان این که شبکه شهرهای خلاق یونسکو در سال ۲۰۰۴ و به منظور ترویج همکاری میان شهرهای مطرح در این حوزه ایجاد شد و هم اکنون ۱۸۰ شهر جهان عضو این شبکه هستند، اذعان داشت: اصفهان به عنوان شهر خلاق معرفی شده است، بنابراین این شهر باید از رفاه عمومی، برابری، عدالت و فراهم کردن امکانات برای همه شهروندان به عنوان معیارهای شهرخلاق بهره مند باشد‌؛ به طوری که عزت و کرامت انسانی در آن حفظ شود.

وی با تاکید بر این که باید رعایت حقوق شهروندی معیار همه اعمال باشد تا کرامت انسانی حفظ شود، اظهار داشت: لازم است دیوارهای بی اعتمادی از بین برود و شکاف‌ها ترمیم شود که اگر این اتفاق بیفتد، می‌توانیم در مسیر از پیش تعیین شده حرکت کنیم.

نوروزی با بیان این که جوامعی که با محدودیت روبرو شده اند توانسته اند بهتر خلاقیت از خود نشان دهند، اذعان داشت: خلاقیت مبتنی بر محدودیت بوده است و به عنوان مثال کشورهای آلمان و ژاپن که بعد از جنگ جهانی دوم با محدودیت هایی روبرو شدند، توانستند با خلاقیت و نوآوری پیشرفت و توسعه یابند.

تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم

وی خلاقیت را منجر به نوآوری و شکوفایی دانست و افزود: نبود زاینده رود می تواند یک فرصت برای فرهنگسازی در خصوص کشت، استفاده از فضای سبز مقاوم و آبیاری درست و صحیح باشد.

شهردار اصفهان با اشاره به لزوم نوسازی و بهسازی در محله های فرسوده شهر بیان کرد: از وضعیت موجود و خرابه های شهر باید فرصتی را ایجاد کنیم تا مکانی برای جذب گردشگر شده و تهدیدها را با خلاقیت به فرصت تبدیل کنیم.

 

مدیریت مردمی همراه با تکریم

 

رییس شورای شهر اصفهان در ادامه این آیین با بیان این که  هدف از تغییر و تحول ارتقا کیفیت خدمات است، افزود: تکریم ارباب رجوع به معنای واقعی باید در شهرداری جاری شود و پرونده های مردم به صورت روزانه بررسی شود.

فتح الله معین ادامه داد: اعضای شورای شهر از مدیران شهری انتظار دارند مدیریت مردمی همراه با تکریم را در سرلوحه اهداف خود قرار دهند. همچنین مدیریت علمی را با تشکیل اتاق فکر و مشارکت پرسنل در بهبود امور مد نظر خود قرار دهند.

وی اضافه کرد: مدیران شهری باید خدمت بدون منت، کار با کیفیت و قدرشناسی از مردم را مورد توجه خود قرار دهند تا  از توفیق خدمت صادقانه به عنوان یک لطف الهی بهره مند شوند.

گفتنی است در آیین تکریم و معارفه خدمتگزاران مردم در شهرداری اصفهان، رضا اخوان به سمت مدیر منطقه ۴، علی باقری به سمت مدیر منطقه ١٢، محمد شرفا به سمت مدیر منطقه ١٣و محمد مجیری به عنوان مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری منصوب شدند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا