استفاده از بخارخروجی مبدل حرارتی درکارواش مکانیزم های ۴۰۰ دستگاه

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

استفاده  از بخارخروجی مبدل حرارتی درکارواش مکانیزم های  ۴۰۰ دستگاه

کاهش مصرف آب یکی از اولویت های اصلی تلاشگران شرکت است و در این راستا اقدامات مهمی صورت گرفته که در این شماره به اجرای طرح استفاده از بخارخروجی مبدل حرارتی درکارواش مکانیزم های ۴۰۰ دستگاه گفتگویی داریم با هوشنگ فقیه زاده مهندس تعمیرگاه ۴۰۰ مدیریت راهبری وپشتیبانی ماشین آلات وخودروهای سنگین که درادامه می خوانید:

 وی گفت : باهدف کاهش مصرف آب و با توجه به کاهش بارندگی واستفاده بهینه ازبخارات مازاد درسطح کارخانه این طرح سال ۹۲  به صورت آزمایشی کلید خورد.

مهندس فقیه زاده افزود : برای شستشوی مکانیزم های موجود درتعمیرگاه چهارصد دستگاه طی سالیان متوالی از آب شرب ، پس ازگرم کردن در دیگ آب گرم استفاده می شد که علاوه براصراف در مصرف آب آشامیدنی باعث مصرف حجم زیادی گازوییل نیز برای گرم کردن آب می گردید .

 مهندس تعمیرگاه ۴۰۰ مدیریت راهبری وپشتیبانی ماشین آلات وخودروهای سنگین گفت : همچنین پساب حاصل از شستشوی مکانیزمهای کارواش توسط تانکرهای حمل پساب طی چند نوبت در هفته بازحمت فراوان جمع آوری وحمل می شد  . اما در روش جدید با هدایت پساب ها به منهول فاضلاب صنعتی که درمجاورت کارواش قرار دارد ، علاوه برصرفه جویی درهزینه های حمل پساب امکان بازیافت آن وجلوگیری از آلوده شدن محیط زیست نیز فراهم شده است  .

وی یادآور شد : در روش جدید مقدار کمی از بخار که وارد دیگ دو جداره مجاور رختکن رانند گان شده و پس از گرم کردن آب گرم مصرفی رختکن درحالت دوفازی یعنی مخلوط  آب  وبخار داخل تانکری جمع شده وتبدیل به آب شده که اصطلاحا” به آن آب کندانس گفته می شود .

 مهندس فقیه زاده گفت : در روش قبلی بخارات خروجی مخزن دوجداره در محیط  رها می شد وایجاد مشکلاتی نمود که با جمع  آوری آن در روش جدید این اشکال نیز برطرف شده است  . ضمن اینکه با انتقال پساب به مسیر فاضلاب صنعتی وتصفیه آن باتوجه به شرایط بحرانی آب از اتلاف حجم قابل توجهی از آب جلوگیری می گردد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا