اجرای طرح “خیابان سبز” برای نخستین بار در اصفهان

پایگاه خبری ارک خبر – اصفهان

اجرای طرح “خیابان سبز” برای نخستین بار در اصفهان

گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی استان گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح “خیابان سبز” در یکی از مناطق ۱۵گانه شهرداری شهر اصفهان به اجرا گذاشته می شود.

 سردار”مهدی معصوم بیگی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی توافقاتی که با مدیران شهری اصفهان به عمل آمده طرحی تحت عنوان “خیابان سبز” در یکی از خیابان های مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان به اجرا گذاشته می شود.

وی از اجرای پایلوت این طرح در خیابان “شمس آبادی” شهر اصفهان خبر داد و گفت: پس از اجرای موفق آن در این خیابان طرح مذکور در یکی از خیابان های هر منطقه از مناطق ۱۵ گانه شهرداری به اجرا گذاشته می شود.

سردار معصوم بیگی، گفت: در این خیابان کلیه تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی برابر آخرین متدهای روز دنیا و براساس کنوانسیون وین نصب می شوند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: همچنین پیاده راه ها، مسیرهای دوچرخه، خطوط ویژه بی آرتی و خط کشی ها در این خیابان بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی خواهند شد.

این مقام ارشد انتظامی استان از حذف حضور فیزیکی ماموران پلیس راهور در این خیابان خبر داد و اظهار کرد: در این خیابان به سمت پایش مکانیزه تصاویر توسط مرکز کنترل ترافیک خواهیم رفت و دیگر مردم شاهد حضور ماموران پلیس راهور نخواهند بود.

وی بیان کرد: اگر راننده ای در این خیابان مرتکب تخلف یا  ترافیکی شود توسط دوربین های نظارتی پلیس مورد اعمال قانون قرار گرفته و بلافاصله پیامک آن به شماره تلفن همراه وی ارجاع و همچنین برگ جریمه نیز به آدرس راننده متخلف ارسال می شود و با این کار راننده متوجه خواهد شد که در این خیابان بایستی کلیه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کند.

وی به نصب پارکومتر در این خیابان اشاره کرد و افزود: همچنین با هماهنگی هایی که به عمل آمده تعداد پارکینگ های طبقاتی را نیز در این خیابان افزایش داده و از توقف دوبله در آن جلوگیری به عمل خواهیم آورد.

فرمانده انتظامی استان اظهار کرد: اصفهان به عنوان یک شهر توریستی و مورد توجه گردشگران جهان قابلیت این را دارد که فرهنگ صحیح رانندگی را برای دنیا به نمایش بگذارد و الگویی از یک شهر نمونه ترافیکی را ارائه کند.

سردار معصوم بیگی، کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک، افزایش انضباط در رانندگی، احترام به حقوق شهروندی، استانداردسازی فرهنگ رانندگی، کاهش هزینه، وقت و انرژی و نمایش چهره زیبایی از آمد و شد شهری برای جهانیان را از اثرات مثبت اجرای طرح “خیابان سبز” برشمرد و تصریح کرد: اصفهان همواره برای سایر استان های کشور الگو بوده و مطمئناً این طرح نیز پس از اجرای موفق آن در سایر کلانشهر های کشور نیز اجرایی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا