خروج بیش از ۵ هزار مرسوله پستی از استان اصفهان در ۶ ماه

پایگاه خبری ارک خبر – اصفهان:

خروج بیش از ۵ هزار مرسوله پستی از استان اصفهان در ۶ ماه

سرپرست اداره کل پست استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه چهار میلیون و ۷۵۷ هزار و ۵۷۳ مرسوله به استان اصفهان وارد و پنج میلیون و ۹۳۶ هزار و ۱۷ مرسوله از استان خارج شده است.

به گزارش ارک خبر: حمید باقری در نشست خبری با خبرنگاران با تاکید بر این که رضایتمندی مردم، خط قرمز پست استان اصفهان است، اظهار کرد: افزایش تعامل با ادارات، ارگان‌ها و بانک‌ها برای انجام خدمات نیابتی آنها، برنامه محوری و حرکت به سمت جلو با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های پست استان در دستور کار پست استان اصفهان است.

سرپرست اداره کل پست استان اصفهان با اشاره به بهره‌گیری از هوشمندسازی در فرایندهای پستی، تصریح کرد: در حال حاضر چهار فرآیند اصلی پست به صورت الکترونیکی انجام و کنترل بر فرایندها نیز الکترونیکی انجام می‌شود، ضمن این که عملکرد سرویس‌های جدید پستی نیز مبتنی بر هوشمندسازی خواهد بود.

وی با بیان این که استان اصفهان با وسعت ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع ۲۴ با شهرستان، ۱۰۷ شهر، ۵۰ بخش و ۱۲۷ دهستان و دارا بودن جمعیتی حدود پنج میلیون و ۱۲۰ هزار نفر از نظر جمعیت سومین استان کشور است، گفت: اداره کل پست استان اصفهان با هزار و ۲۱ واحد پستی ۷.۱۶ درصد سهم پستی کشور را دارا است.

باقری ادامه داد: در حال حاضر ۲۳ اداره، هفت ناحیه پستی، ۶۳ دفتر شهری، پنج آژانس پستی بین شهری، ۳۳۳ دفتر خدمات ارتباطی، ۲۱۴ نمایندگی روستایی، ۷۷ نمایندگی شهری و ۲۹۹ دفتر ICT روستایی در استان اصفهان فعال است.

وی افزود: این استان با توجه به موقعیت مهم در مرکز کشور و قرار گرفتن در چهار راه ارتباطی و کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق، مرکز مبادله بین ۱۰ استان کشور است.

سرپرست اداره کل پست استان اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان دارای ۲۵۱ خط ارتباطی پستی دولتی و خصوصی اعم از بین استانی، درون استانی، شهرستانی و ICT روستایی است. پست استان اصفهان با دارا بودن ۶۳۷ نفر نیروی انسانی دولتی پنج درصد از سهم نیروی انسانی پست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: به طور متوسط روزانه ۲۶ هزار مرسوله به استان اصفهان وارد و ۳۲ هزار مرسوله از این استان خارج می‌شود.

سرپرست اداره کل پست استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه چهار میلیون و ۷۵۷ هزار و ۵۷۳ مرسوله به استان اصفهان وارد و تعداد پنج میلیون و ۹۳۶ هزار و ۱۷ مرسوله از استان خارج شده است.

باقری با بیان این که در شش ماهه نخست امسال ۳۲۰ هزار و ۴۳۵ کارت ملی هوشمند توسط پست استان توزیع شده است، گفت: ۷۸ هزار و ۷۰۱ فقره کارت ملی هوشمند آماده تحویل در واحدهای پستی بلوکه شده که شهروندان برای دریافت مراجعه نکرده‌اند که انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر مراجعه و کارت‌های ملی خود را دریافت کنند.

وی با بیان این که یکی از سرویس‌ها بر اساس توسعه و پیشرفت جامعه، خرید و فروش‌های اینترنتی است، افزود: در حال حاضر هفت هزار فروشگاه و شرکت برای تجارت الکترونیک طرف قرارداد پست هستند.

باقری تاکید کرد: در شش ماهه امسال ۴۸ هزار و ۹۴ مرسوله خرید و فروش اینترنتی از استان خارج و ۱۸۵ هزار و ۴۰۳ مرسوله وارد استان شده است.

باقری با بیان این که روز گذشته با حضور وزیر ارتباطات تعدادی از سرویس‌های پستی کشور رونمایی شد، افزود: یکی از این سرویس‌ها خدمات فرهنگی و نوین پست بود که با راه‌اندازی «سرویس پست تعاملی» محقق شد و سرویس دوم «پاکت‌های از قبل پرداخت» و سرویس «برچسب آدرس‌های پستی» بود.

وی با بیان این که در این سرویس شهرندان می‌توانند با شماره ۴۱۴۰۱ تماس بگیرند تا ماموران پست به محلی که آدرس اعلام شده مراجعه و بسته‌ها و امانات را دریافت و رسید تحویل دهند، خاطرنشان کرد: این سرویس در بازار اصفهان راه‌اندازی شده و به زودی در سایر نقاط شهر گسترش می‌یابد.

سرپرست اداره کل پست استان اصفهان با اشاره به ارائه سرویس «توزیع مرسولات پستی ویژه، قبول در همان روز» اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ارائه این سرویس به صورت پایلوت در شهر اصفهان به مقصد تهران است و محصولاتی که از هفت صبح تا ۱۴ تحویل دفاتر پستی شود تا ۲۲ همان روز در تهران تحویل گیرنده می‌شود.

باقری با بیان این که در سال جاری تعرفه‌های پستی افزایش چندانی نداشته است، ادامه داد: ۲۸ مردادماه سال ۹۵ آخرین افزایش تعرفه‌های پست انجام شد و از آن تاریخ تا کنون افزایش قیمت مصوب نداشته‌ایم.

وی با اشاره به فعالیت ۹۱ ایستگاه سیار و ثابت خدمات کارت هوشمند در اصفهان، تصریح کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هنوز کارت ملی خود را دریافت نکردند، در حالی که این ایستگاه‌ها خالی از مراجعه کننده است

دکمه بازگشت به بالا