واکسن فلج اطفال سال آینده وارد چرخه واکسیناسیون آذربایجان شرقی می‎شود

ارک خبر- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: واکسن فلج اطفال در سال ۹۸ وارد چرخه واکسیناسیون آذربایجان شرقی می‎شود و امسال، استان‎‌های پرریسک مثل استان‎هایی که اتباع خارجی در آن حضور و رفت و آمد دارند، این واکسن را دریافت می‌کنند.

دکتر عباسعلی درستی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی در واکنش به اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر امتناع مراکز بهداشتی استان از تزریق واکسن فلج اطفال به نوزادان، اظهار کرد: هیچ کمبودی در خصوص قطره خوراکی فلج اطفال نداریم و مشکل مربوط به کمبود جهانی واکسن فلج اطفال بوده که چرخه واکسیناسیون کشور را از سال ۹۵ با آن مواجه کرده است.

وی با بیان این که مشکل کمبود واکسن فلج اطفال امسال تا حدودی رفع شده است، ادامه داد: طبق جدول زمان‌بندی ارائه شده توسط وزارت بهداشت، ۹ استان امسال واکسن فلج اطفال دریافت می‎کنند و این واکسن در سال ۹۸ وارد چرخه واکسیناسیون آذربایجان شرقی می‌شود.

وی اضافه کرد: با وجود ریشه کن شدن فلج اطفال از سال ۲۰۰۰ میلادی در دنیا، اما تزریق این واکسن جزو برنامه‌های وزارت بهداشت و برنامه واکسیناسیون ملی است و برای تکمیل چرخه واکسیناسیون خوراکی اعمال می‎شود.

درستی متذکر شد: تزریق واکسن فلج اطفال برای تمامی متولدین سال ۹۵ و بعد از آن ضروری بوده و اسامی این افراد در سامانه مراکز بهداشت استان قرار دارد و با تهیه واکسن در سال آتی، با این افراد تماس گرفته شده و از آنان برای تزریق واکسن دعوت می‎شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا