۲۰۰ مسیر طبیعت‌گردی در آذربایجان شرقی انتخاب شد

ارک خبر – معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ‌از انتخاب بیش از ۲۰۰ مسیر طبیعت‌گردی در استان ‌خبر داد و گفت: ۵۰ درصد اقامتگاه‌های بوم‌گردی آذربایجان شرقی در منطقه ارسباران واقع شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، فرشاد رستمی در آیین افتتاح پروژه‌های بوم‌گردی که در روستای مصطفی‌چایی شهرستان اهر برگزار شد، با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در اجرای سیاست‌های توسعه صنعت گردشگری استان تعامل خوبی با سازمان میراث فرهنگی دارند اظهار داشت: پروژه‌های بوم‌گردی در نوع خود یکی از راه‌های نشان دادن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری آذربایجان شرقی است.

وی افزود: بنده اکثر روستاهای آذربایجان شرقی را دیده‌ام ولی طبیعت بکر و زیبایی‌های روستای مصطفی‌چایی در فصل زمستان که منحصر به فرد است می‌تواند در فصل بهار و تابستان یکی از مقاصد گردشگری داخلی و خارجی باشد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، صنعت گردشگری را موضوعی فرابخشی عنوان کرد و گفت: اجرای سیاست‌های صنعت گردشگری تنها مربوط به یک دستگاه نیست و همانند ستاد خدمات سفر، اکثر دستگاه‌های اجرایی که عضو این ستاد هستند در رونق صنعت گردشگری نیز نقش بسزایی دارند.

رستمی بابیان اینکه امروز به میمنت و مبارکی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پروانه فعالیت ۵ طرح بوم‌گردی در روستای مصطفی‌چایی شهرستان اهر صادر می‌شود، ابراز داشت: پرونده ۶ طرح بوم‌گردی در روستای مصطفی‌چایی شهرستان اهر نیز در دست بررسی است که با صدور مجوز فعالیت این طرح‌ها تعداد واحدهای بوم‌گردی در روستای مصطفی‌چایی به ۱۱ مورد افزایش می‌یابد.

وی از انتخاب بیش از ۲۰۰ مسیر طبیعت‌گردی در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: سهم شهرستان اهر از مسیرهای طبیعت‌گردی استان ۱۳ مورد است و اولویت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در صدور مجوز فعالیت طرح‌های بوم‌گردی در این ۱۳ مسیر طبیعت‌گردی خواهد بود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه ۱۸۰ طرح بوم‌گردی در آذربایجان شرقی با مجوز فعالیت می‌کنند، افزود: با توجه به پتانسیل گردشگری در شمال استان شامل شهرستان‌های اهر، کلیبر، خداآفرین، هوراند و ورزقان می‌شود بالای ۵۰ درصد اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی استان در منطقه ارسباران است.

رستمی از دستگاه‎‌های دولتی و نهادهای انقلابی خواست تا اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی را در رونق صنعت گردشگری منطقه ارسباران به ویژه شهرستان اهر یاری کنند و خاطرنشان کرد: اهالی روستای مصطفی‌چایی رد تبدیل منازل‌شان به اقامتگاه بوم‌گردی و میهمان‌نوازی بی‌نظیر فرهنگ آذربایجانی و قره‌داغی را به نمایش گذاشت از این‌رو انتظار می‌رود دستگاه‎‌ها برای رونق صنعت گردشگری شهرستان اهر میراث فرهنگی را یاری کنند.

به گزارش تسنیم، دوره رایگان آموزش صنایع‌دستی در روستاهای مصطفی‌چای، ابریق، ابللو، اورنگ و جوبند با حضور معاونین اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار و مسئولان شهرستانی آغاز شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا