با حضور معاون وزیر نیرو عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۷ روستای خوانسار و گلپایگان آغاز شد

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

با حضور معاون وزیر نیرو عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۷ روستای خوانسار و گلپایگان آغاز شد

آیین کلنگ‌زنی فاز چهارم مجتمع آبرسانی گلسار شهرستان خوانسار و آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به روستاهای شهرستان گلپایگان با حضور دکتر محسن بختیار معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو برگزار شد.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: پیش‌بینی شده با اتمام عملیات اجرایی طرح آبرسانی مجتمع گلسار ۲۲ روستای خوانسار از نعمت آب سالم، بهداشتی و پایدار بهره‌مند شوند.
به نقل از نقل ازروابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان، محسن بختیار امروز در آیین کلنگ‌زنی فاز چهارم مجتمع آبرسانی گلسار شهرستان خوانسار که در مسجد جامع روستای قودجان برگزار شد با تبریک ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت شهادت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: با اتمام فاز چهارم مجتمع ۱۱ تا ۱۲ هزار نفر ساکنان روستاهای خوانسار از نعمت آب سالم و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه امروز با کلنگ‌زنی فاز چهارم مجتمع آبرسانی گلسار خوانسار روستاهای قودجان، تیدجان و شهرک یاسر در آینده‌ای نزدیک از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد، افزود: با اجرای این طرح ۲۲ روستا و ۳ هزار و ۵۰۰ خانوار در روستاهای شهرستان خوانسار از نعمت آب پایدار بهره‌مند می‌شوند.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو ضمن تشکر از مسئولان شهرستان خوانسار و استان اصفهان در آغاز عملیات اجرایی این طرح آبرسانی در جهت تامین آب شرب سالم و پایدار برای روستاهای خوانسار و برنامه‌ریزی‌ها، بیان کرد: فازهای یک، دو و سه این پروژه در سال‌های گذشته به ‌بهره‌برداری رسیده و امیدواریم با پیگیری‌های همکاران در شهرستان و استان شاهد افتتاح کامل طرح باشیم و روستاها از نعمت آب سالم برخودار باشند.
وی پیرامون اینکه آب پروژه مجتمع گلسار خوانسار از طریق سد کوچری تامین می‌شود، افزود: این آب از کیفیت بالایی برخوردار است و امیدواریم با اتمام فاز چهارم و افتتاح آن در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌مندی ۱۲ هزار نفر خوانساری از آب سالم باشیم.
دکتر بختیار در ادامه سفر خود، با حضور در شهرستان گلپایگان کلنگ آغاز ۲ پروژه آبرسانی به ۱۴ روستای این شهرستان را بر زمین زد. معاون وزیرنیرو ابراز امیدواری کرد با تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه ها، بیش از ۷ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بهره مند شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا