هفته فیلم و عکس مراغه آغاز به کار کرد

ارک خبر- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در ایام الله دهه فجر گفت: همزمان با ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، دوازدهمین هفته فیلم و عکس مراغه آغاز به کار کرد.
هفته فیلم و عکس مراغه آغاز به کار کرد
احمد دادرس فیاض روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه فرهنگی و هنری در قالب برنامه های متنوع نمایش فیلم، برپایی نمایشگاه عکس، جلسات نقد و بررسی و همچنین برگزاری کارگاه آموزش عکس در مراغه اجرا می شود.
وی ادامه داد: ارتقا توان علمی و عملی هنرجویان و علاقه مندان، ایجاد بستر مناسب برای نمایش تولیدات اعضا و هنرجویان فیلمساز و عکاس انجمن سینمای جوانان مراغه از جمله اهداف این برنامه فرهنگی است.
وی اضافه کرد: معرفی تولیدات برتر، تلاش برای ایجاد انگیزه مضاعف در بین هنرمندان و همچنین ارج نهادن به تلاش های ارزنده این فرهیختگان فرهنگی از دیگر اهداف برگزاری این رویداد سینمایی در شهرستان است.
دادرس فیاض با اشاره به استقبال خوب هنرمندان از برگزاری این دوره از هفته فیلم و عکس مراغه گفت: در دوازدهمین هفته فیلم و عکس مراغه تعداد ٢٣ عنوان فیلم کوتاه از تولیدات انجمن سینمای جوانان مراغه در موضوعات و ژانرهای مختلف به مدت دو روز در محل مجتمع فرهنگی هنری این شهرستان نمایش داده می شود.
وی افزود: همچنین نمایشگاه ۲۵ قطعه عکس از آثار ١٩ نفر از عکاسان و هنرمندان مراغه به مدت یک هفته در محل نگارخانه استاد نیکخو همراه با جلسات نقد و بررسی فیلم برپا می شود.
وی ادامه داد: برگزاری کارگاه آموزش عکاسی با عنوان «عکاسی در طبیعت» با حضور استاد کمال شب خیز که از مدرسان دانشگاه و مولف چندین کتاب در زمینه عکاسی در طبیعت بوده، از جمله برنامه هایی است که در این رویداد سینمایی به اجرا گذاشته می شود.
وی اضافه کرد: دوازدهمین هفته فیلم و عکس مراغه تا ٢٢ بهمن ماه ١٣٩٧ در محل مجتمع فرهنگی هنری شهرستان مراغه در دو نوبت صبح و عصر پذیرای علاقه مندان است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا